Вивчали досвід ефективного використання лісосировинних ресурсів

Лісосировинні ресурси – золотий запас держави. Їх треба використовувати ефективно, з максимальною віддачею. Саме вивченню досвіду ефективного використання лісосировинних ресурсів  і слугував  виїзний практичний семінар Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, що сьогодні, 18 листопада  проходив на базі  трьох лісгоспів під головуванням заступника начальника управління Юрія Безноска. Його програма була досить насичена й різноманітна, а участь у роботі семінару взяли головні інженери лісогосподарських підприємств, фахівці обласного управління.

   На нижньому складі ДП «Ізяславський лісгосп» відбувся огляд відбору цінних сортиментів при розкряжуванні довгомірних лісоматеріалів з подальшим їх відсортуванням та визначенням класів якості. В цьому ж лісгоспі учасники заходу  ознайомилися з   роботою харвестера   «John Deere»   на рубках головного користування, провели екскурсію полем дорощування сіянців із закритою кореневою системою.

   Як організовано роботу на майданчику попереднього огляду деревини, вони побачили на нижньому складі ДП «Славутський лісгосп».

  Надзвичайно насиченою програма вивчення досвіду була в ДП «Шепетівський лісгосп». У Полонському лісництві, на лісосіці головного користування учасники семінару поспостерігали за процесом сортування та приймання лісопродукції.   На лісокомплексі  підприємства відбулося ознайомлення з роботою дільниці навантаження та розвантаження деревини, а саме, як проводяться приймання, сортування лісопродукції, формування оглядових лотів лісоматеріалів круглих породи дуб, сосна, корування дрібнотоварної продукції хвойних порід.

   На  дільниці переробки лісокомплексу  учасники семінару вивчали процеси переробки низькосортної деревини хвойних порід і дуба класу якості D та відходів лісопиляння на технологічну тріску. Їм також продемонстрували, як  сушать деревину і використовують тирсу для опалення побутових приміщень дільниці переробки деревини.

   Було про що поговорити, чим поділитися на пленарному засіданні, де підбили підсумки виїзного семінару.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*