Використання резервів – шлях до нарощення виробництва

Як ми вже повідомляли, 7 листопада відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Вів засідання начальник управління Петро Пешко.

З доповіддю про підсумки господарсько-фінансової діяльності за дев’ять місяців поточного року виступив заступник начальника управління Олександр Семенець.Він заначив, що за звітний період реалізовано продукції на 550 млн. грн. В основному її відправляли на внутрішній ринок, питома вага експорту склала 4,9 відсотка. За темпами росту реалізації серед ресурсних областей ми п’яті по Держліагентству.

За звітний період усі підприємства спрацювали без збитків. Чистий прибуток склав 15 мільйонів 379 тис. грн. і збільшився на 809 тис. грн.

На ведення усього комплексу лісогосподарських робіт підприємства управління використали майже 204 млн. грн., з них лише 2,5 млн. грн. – з Державного бюджету.

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника склала 16493 грн. і є найбільшою в лісовій галузі. Це стало можливим завдяки високій продуктивності праці. Так, реалізація продукції на одного штатного працівника по управлінню становить 335 тис. грн. Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника на третьому місці в системі Держлісагентства.

За три квартали на капітальні інвестиції використано 15050 тис. грн. До бюджетів усіх рівнів внесено майже 183 млн.грн. – на 5 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року.Єдиного соціального внеску сплачено 54 млн. грн.

Виступаючий детально проаналізував дебіторську та кредиторську заборгованість підприємств.

Обговорення роботи підприємств проходило досить скрупульозно, в критичному дусі. Тон предметній розмові задав начальник управління П.С. Пешко. Він вказав на резерви й шляхи зменшення затрат виробництва, одним з яких є механізація процесів у лісовирощуванні. Відначивши, що на наших підприємствах середня зарплата досить достойна, Петро Степанович разом з тим поставив вимогу підвищити зарплату спеціалістам робітичних професій.

Заступник начальника управління Юрій Безноско зосередив увагу на переробці деревини й побічному користуванні. І хоч тут сталися помітні зрушення – на третину збільшився випуск продукції переробки з деревини, втричі зросло виробництво тріски паливної, вдвічі нарощено випуск продукції з дарів лісу – ще далеко не всі резерви використано. Необхідно підвищити продуктивність праці в цехах переробки, до кінця року ввести сушильні камери в Старокостянтинівському і Летичівському лісгоспах.

Перший заступник начальника управління Павло Золотий детально зупинився на рубках формування, змінах у законодавстві щодо лісової галузі.

Заступник начальника управління Володимир Колесник говорив про необхідність приділення більшої уваги на підприємствах охороні праці й безпеці на навантажувально-розвантажувальних роботах.

На колегії детально обговорено роботу сайтів та інтернет-магазинів підвідомчих підприємств. Виступили заступник начальника управління Юрій Безноско й головні інженери лісгоспів. Поставлено вимогу, щоб сайт був не тільки джерелом інформування про життя підприємства, а й став разом з інтернет-магазинами важливим інструментом в донесенні необхідної інформації до потенційного покупця продукції. Треба розміщувати на сторінках інтернет-магазинів перелік всієї продукції, що випускають підприємства. Їхні послуги повинні бути розраховані, як для великих, так і для малих підприємств, для індивідуальних споживачів. Тому форма і зміст мають бути зрозумілими для всіх. Отож важливо, щоб користуватися послугами інтернет-магазину можна було б, незважаючи на місце проживання – чи то в місті, чи в селі. Новий формат інтернет-магазину передбачає надання послуг із доставкою продукції в двір споживача.

Розмова була гостра. Перед головними інженерами, які ще недостатньо приділяють увагу роботі сайтів й інтернет-магазинів, поставлено вимогу негайно поправити справу, адже їхня роль у реалізації усієї продукції має бути провідною.

На колегії розглянуто низку інших питань діяльності підприємств.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0015 IMG_0016

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*