Вночі затримали двох порушників правил полювання

Державна лісова охорона ДП “Хмельницьке лісомисливське господарство”  постійно  проводить денні та нічні  рейди  з виявлення порушників  лісового та мисливського законодавства.      

     При здійсненні чергового патрулювання  в  ніч з 18 на 19 вересня 2021 року на території мисливських угідь Михайлівської мисливської дільниці рейдова бригада   виявила двох осіб, на яких було складено  протоколи про порушення правил полювання за  частиною 1 ст. 85 КУпАП.

     Спочатку на гачок попався громадянин із нарізною зброєю та тепловізором. А через годину в цих же угіддях було виявлено та відловлено собаку мисливської породи лайка, на якій був нашийник з GPS- пристроєм. Після чого до рейдової бригади підійшов власник собаки.

     Ст.12 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» визначено, що  до полювання прирівнюється перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування) з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання (крім випадків регулювання чисельності диких тварин, польових випробувань і змагань мисливських собак (не нижче обласного рівня).

        Отож дії вищезгаданих осіб прирівнюються до полювання, а відповідно ст. 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» забороняється полювання без належного на те дозволу, полювання у темний період доби, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду.

       З початку 2021 року працівники підприємства  склали 11 протоколів на осіб, які полювали в мисливських угіддях ДП «Хмельницьке ЛМГ» без  документів. Притягнуто до адміністративної відповідальності 11 правопорушників,  накладено та стягнуто штрафів на суму 3450 гривень.

       На ведення мисливського господарства ДП «Хмельницьке ЛМГ» торік  витратило 470 тисяч гривень. Працівники державної лісової охорони докладають максимум зусиль для того, щоб чисельність диких тварин була на оптимальному рівні.

Пресслужба Хмельницького ЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*