Все починається з насінини: хмельничан запрошують долучитися до флешмобу з посадки дерев

На Хмельниччині організували онлайн-флешмоб «Усе починається з насінини». Його мета – виховати в людей почуття екосвідомості.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла керівниця пресслужби Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Ольга Ржепянська.

За її словами, щороку управління намагалося залучати до висадження лісів жителів краю, та уже кілька років, через пандемію коронавірусу, можливості були обмежені. Цьогоріч, у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну, екофлешмоб вирішили провести онлайн.

«Зараз сезон фруктів, тож ми пропонуємо не викидати насіння, кісточки з фруктів, які їмо, а збирати їх, висушувати іскладати в якісь пакетики. І, коли ми ідемо гуляти чи їдемо подорожувати, пропонуємо брати ці насінини з собою та висаджувати там, де немає дерев. Усе максимально просто: викопати невеличку ямку, якщо з собою буде пляшка води, то полити цю насінинку, закопати її. Далі природа сама зробить свою справу. Ось і все», – розповідає Ольга Ржепянська

Подібна практика, каже Ольга Ржепянська, є в Таїланді і в Малайзії. На Хмельниччині екофлешмобів такого формату ще не організовували.

«Аби стати його учасником, достатньо посадити насінину, зробити відповідну світлину і викласти її в фейсбук або інстаграм. Позначити сторінку обласного управління лісового і мисливського господарства та додати хештег «Все починається з насінини». За два тижні ми уже бачимо дуже багато учасників, починаючи від малесеньких діток до старших за віком хмельничан. Долучаються інші регіони -житомиряни, волиняни. Пенсіонери пишуть, що користуються такою практикою уже декілька років. «Я посадив у тому лісі дерево і воно росте», – написав нам один чоловік. Насправді дуже приємно, що є люди, які роблять такі гарні справи», – каже Ольга Ржепянська.

За словами керівниці пресслужби Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, триватиме флешмоб до приморозків, поки можна буде саджати насіння.

Телеканал “Суспільне. Хмельницький”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*