Встановлюють вулики для комах, огороджують мурашники

У Національному природному парку «Мале Полісся» до Міжнародного дня біологічного різноманіття, що цьогоріч святкується під гаслом «Ми – частина рішення», вирішено акцентувати увагу на комахах.

Співробітники установи виготовили та облаштували штучні гніздівлі для перетинчастокрилих комах (вулики Фабра), тобто зв’язані пучки порожнистих стебел рослин. У них  зазвичай оселяються  й корисні комахи-ентомофаги, які відіграють важливу роль у боротьбі із паразитами лісу. Ці комахи не тільки поїдають велику кількість різноманітних паразитів, але й під час полювання запилюють квіткові рослини.

Окрім облаштування вуликів Фабра працівники Нацпарку  огородили мурашники рудих лісових мурах, щоб уберегти їх від руйнування. Ці комахи – хижаки, причому всеїдні. Важко переоцінити їх значення у боротьбі з ворогами лісу. На дерева, які ростуть біля мурашників, жодний шкідник не забереться. Одна сім’я мурашок (до трьохсот тисяч особин) у радіусі 200-300 метрів від свого помешкання знищує всіх шкідників. Якщо на гектар лісу є бодай три-чотири мурашині сім’ї, то шкідникам тут непереливки. Не дарма мурах називають санітарами лісу.

 Шановні громадяни, відвідуючи ліс,  не пошкоджуйте мурашників. Пам’ятайте що  мурахи – запорука здорового лісу.

Пресслужба НПП «Мале Полісся».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*