Відбулася друга лісовпорядна нарада

   Щоб забезпечити ефективне та науково обгрунтоване ведення лісового господарства, охорону, захист, раціональне використання лісів та підвищити їх екологічний і ресурсний потенціал, проводиться лісовпорядкування. Це – надзвичайно важлива справа, один із магістральних напрямів діяльності лісівників, адже в матеріалах лісовпорядкування дається якісна й кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства. Матеріали лісовпорядкування є обов’язковими для ведення лісового господарства, планування й прогнозування використання лісових ресурсів.

   Саме ці важливі питання обговорено в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства на другій лісовпорядній нараді. Перед її учасниками  виступив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко. Він  наголосив, що сьогодні закладається новий фундамент нашої роботи на наступний період. Всім   потрібно працювати так, аби забезпечити подальший розвиток лісового господарства, ефективно використовуючи той потенціал, що закладено. Слід наполегливо впроваджувати нові технології, прогресивні методи. Це  неодмінно дасть вагомий результат.

    Перший заступник начальника управління Павло Золотий розповів про мету наради й першочергові завдання лісівників.

   Виступаючи, виконуючий обов’язки директора департаменту природних ресурсів та екології  облдержадміністрації Руслан Якубаш зокрема зазначив, що між департаментом і лісівниками налагоджена тісна співпраця, що є запорукою  вирішення поставлених завдань. Він  наголосив на важливості упорядкування об’єктів природо-заповідного фонду, обстеженні, визначенні меж і охоронних зон природо-заповідного фонду. Ця робота вимагає конкретної уваги, вирішення проблемних моментів, а також пов’язана з використанням  коштів для її здійснення.

   На нараді  розглянуто основні положення проектів організації та розвитку лісового господарства  за участю начальника експедиції ВО «Укрдержліспроєкт» Анатолія Тимошенка. Проаналізовано всі напрямки діяльності кожного державного лісогосподарського підприємства області за ревізійний період і визначено обсяги робіт та їх спрямування на перспективу. Відмічено позитивні й проблемні питання в процесі ведення лісогосподарської діяльності. В цілому визнано, що робота велася задовільно, відповідно до проектів лісовпорядкування і була спрямована на ефективне виконання комплексу лісогосподарських і лісовідновних заходів, підвищення продуктивності лісів, покращення їх екологічного стану, посилення захисних і кліматорегулюючих функцій лісу, на раціональне використання та відтворення лісових ресурсів.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*