Відбулася колегія Хмельницького ОУЛМГ

Під головуванням начальника управління Петра Пешка відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Начальник управління детально проінформував про хід виїзної колегії Держлісагентства на Чернігівщині, підкріпивши розповідь фотоілюстраціями з виробничих підрозділів двох кращих  тамтешніх лісогосподарських підприємств — Добрянського та Корюківського, які активно займаються первинною переробкою деревини й нагромадили непоганий досвід.

— У колег є чому повчитися, — сказав П.С.Пешко. — І ми скористаємося цим досвідом. Головні інженери наших підприємств повинні стати  генераторами впровадження новацій у переробці деревини. Це вимога  часу, бо тільки власне виробництво з сучасним обладнанням забезпечить високі прибутки. Ресурс деревини маємо, отож треба спрямувати зусилля на переоснащення цехів  її переробки.

До речі, конкуренція на ринку деревини в Європі досить висока. Її ще більше загострили всихання хвойних насаджень і недавній бурелом, який знищив у Європі величезні площі лісів, де лежить 15 мільйонів кубометрів деревини. Отже, українську деревину найближчим часом та ще й без первинної переробки ніхто купувати в нинішніх обсягах не буде. Це ще один аргумент для того, щоб розвивати власну переробку, в тому числі й сушильне господарство.

      З доповіддю про підсумки господарсько-фінансової діяльності підвідомчих підприємств за дев’ять місяців поточного року виступив заступник начальника управління Олександр Семенець.  Він зазначив, що в  держлісфонді  заліснено 919 га земель, доповнено 885 га лісових культур, проведено догляди за лісовими культурами на площі 6236 га. Все це значно більше запланованого.

Ліквідної деревини заготовлено 465 тисяч кубометрів, з яких у первинну  переробку  пущено 24,5 тисячі кубометрів.  Продукції переробки вироблено на суму 43,5 млн. грн. За звітний період   реалізація продукції  зросла на 31 відсоток  до відповідного періоду минулого року й  склала  майже 595 мільйонів гривень.   За темпами росту реалізації серед ресурсних областей Хмельницьке ОУЛМГ четверте в Держлісагентстві.  Усі підприємства управління спрацювали без збитків. Чистий прибуток склав 14 мільйонів 570 тисяч гривень.

   Сплачено  відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету в сумі 10 мільйонів 927 тисяч гривень —  на 235 тисяч гривень більше, ніж було за дев’ять місяців попереднього  року.

На ведення усього комплексу  лісогосподарських робіт підприємства управління використали 220 мільйонів гривень, з них лише 2,3 мільйона — з державного бюджету.

    Лісопродукцію реалізовували в основному на внутрішній ринок. Так, за звітний період вітчизняному виробнику її продано  на суму 351 мільйон гривень —  129 процентів  до   відповідного періоду минулого року. На експорт  відправили лісопродукції на суму майже 44 мільйони гривень. Питома вага експорту зросла й склала 9,2 відсотка.

   Також значно зросла вартість знеособленого кубометра реалізованої деревини й склала 1208 гривень. Це один із найкращих показників серед підприємств галузі.

Середньомісячна заробітна плата одного  штатного працівника  зросла за звітний період на 4861  і склала 17731 гривню. Вона є найбільшою в галузі. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу заробітну плату – п’ять підприємств нашого управління.

Реалізація продукції на одного штатного працівника по управлінню збільшилася за звітний період  на  33 відсотки й склала 362 тисячі гривень.  З цього показника Хмельницьке ОУЛМГ — на третьому місці в галузі. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу продуктивність праці штатних працівників, Славутське ЛГ — на третьому, Ярмолинецьке ЛГ  —  на двадцять першому місці.

   За звітний період на капітальні інвестиції використано 23 мільйони 803 тисячі гривень —  на 4 мільйони 166 тисяч гривень  більше відповідного періоду  2017 року.

   До бюджетів усіх рівнів внесено майже 185 мільйонів гривень —  на 47 мільйонів гривень більше, ніж за дев’ять місяців попереднього року. Єдиного соціального внеску сплачено 58 мільйонів гривень —  на 16 мільйонів гривень більше відповідного періоду минулого року.

Відбулося жваве обговорення доповіді. Заступник начальника управління-начальник відділу використання лісосировинних ресурсів Юрій Безноско акцентував увагу на первинній переробці деревини. Відзначивши позитивні перші кроки, зокрема часткову реконструкцію Шепетівського, Старокостянтинівського й Летичівського цехів переробки, він гостро критикував головних інженерів підприємств управління за недостатню активність. Необхідно розвивати сушильне господарство, адже покупець, особливо закордонний, останнім часом бере тільки висушену продукцію з деревини.

 Інші виступаючі зосередили увагу на пошуку резервів для поліпшення платіжного балансу підприємств. Детально було проаналізовано дебіторську та кредиторську заборгованість і запропоновано конкретні шляхи для її зменшення.

З  доповіддю про стан виробничого травматизму та роботу з питань охорони праці на підвідомчих підприємствах  виступив заступник начальника управління Володимир Колесник. Він повідомив, що на охорону праці лісгоспи за дев’ять місяців витратили 2 мільйони 180 тисяч гривень — значно більше, ніж заплановано на рік. Позитивні зрушення в створенні хороших і безпечних умов праці помітні. Разом з тим на виробництві було допущено два випадки травматизму. Отож необхідно зробити з них серйозні уроки: посилити відповідальність за дотриманням вимог безпеки праці; частіше проводити  позапланові перевірки на ділянках з підвищеною небезпекою; більше уваги приділяти навчанню з охорони праці.

На колегії підбито підсумки трудового суперництва за дев’ять місяців. Переможцем із врученням перехідного прапора визнано Летичівський лісгосп, де директором Василь Сивун. Друге місце присуджено Ярмолинецькому лісгоспу (директор Іван Кирилюк), третє — Хмельницькому лісомисливському господарству (директор Ігор Бурковський).

Розглянуто низку інших питань життєдіяльності підприємств. Зокрема, перший заступник начальника управління Павло Золотий наголосив на необхідності посилення боротьби з незаконними рубками, швидшої розробки всихаючих соснових насаджень, уражених короїдом та хворобами. Заступник начальника управління-начальник відділу використання лісосировинних ресурсів Юрій Безноско проаналізував виконання програми побічного користування.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Изображение 109

Изображение 011 Изображение 059 Изображение 070 Изображение 078

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*