Відбулася колегія Хмельницького ОУЛМГ

Груднева колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, яка проходила під головуванням начальника управління Петра Пешка, почалася з приємної церемонії. Колеги щиро привітали директора Новоушицького лісгоспу Петра Стецюка з високою відзнакою – присвоєнням йому почесного звання «Заслужений лісівник України».

    Начальник управління детально розповів про хід листопадової колегії Державного агентства лісових  ресурсів і про ті завдання, які поставлено керівництвом перед лісівниками. Серед них важливе місце має посідати турбота про ветеранів АТО і тих лісівників, які зараз захищають рубежі держави на Донбасі. З метою повнішого інформування  про діяльність лісівників  і в зв’язку з необгрунтованими нападками на галузь необхідно посилити взаємодію з громадськістю, засобами масової інформації, також активно використовувати для цього соціальні мережі. Кожний керівник підприємства і його заступник повинні обов’язково виступати в соцмережах з роз’ясненнями тих чи інших проблем лісового господарства. Слід посилити профорієнтаційну роботу в шкільних лісництвах, активніше проводити різноманітні масові лісівничі акції, до яких залучати населення.

   З інформацією про перехід з 1 січня 2019 року на національні стандарти оцінювання розмірно-якісних характеристик лісоматеріалів, гармонізовані з європейськими, виступив заступник начальника управління-начальник відділу використання лісосировинних ресурсів Юрій Безноско. Він наголосив, що в Україні скасовуються нормативні документи, розроблені до 1992 року. Тобто з 1 січня 2019 року втрачають чинність нормативні документи з визначення розмірно-якісних характеристик лісоматеріалів, якими користуються вітчизняні лісогосподарські та деревообробні підприємства.

 У зв’язку з введенням нових стандартів оцінки якості сировини, лісові господарства формують сортиментну структуру на 2019 рік за новими стандартами. Для полегшення першого періоду переходу підприємств галузі до нової системи стандартизації технічний комітет України зі стандартизації лісових ресурсів  розробив коригуючу форму на класифікацію лісоматеріалів. Вона є наближеною до реальної класифікації за якістю лісоматеріалів різних порід деревини, що представлена на українському ринку деревної сировини.

Тепер сировина оцінюється не за сортами, яких було три, а за чотирма класами якості – А.В.С.Д. Перша апробація нових національних стандартів відбулася під час аукціонних торгів І кварталу 2019 року на Хмельницькій товарній біржі «Подільська».

  На колегії було проаналізовано стан переробки низькосортної деревини в  розрізі кожного підприємства. І хоча обсяги зросли майже вдвічі, необхідно мобілізувати всі зусилля для ще більшого нарощування обсягів переробки з всихаючої сосни.

   У зв’язку зі зростанням ціни на газ та з метою ефективного використання лісосічних відходів треба збільшити випуск тріски паливної. Сировини є вдосталь, є і відповідна техніка, тож необхідно без розкачки братися за вигідну справу.

    Лісгоспи намітили  плани випуску недеревної продукції, але реалізовують їх повільно. Хоча, як зазначив на колегії П.С.Пешко, який нещодавно перебував у складі урядової делегації в Катарі, ця та інші країни охоче купують лісові ягоди, горіхи, мед та інше. Отже ми  повинні скористатися вільною нішею ринку й заробляти кошти. Ліс росте до ста років і лише тоді принесе прибуток, а  недеревна продукція дає його щороку.

   Аналізуючи стан ведення мисливського господарства, заступник начальника відділу лісового та мисливського господарства-головний мисливствознавець Віталій Красов зазначив, що загальна площа мисливських угідь області складає 1,5 млн. га, з них лісових – 277 тис. га. Мисливське господарство  веде 34 юридичних особи. Площа мисливських угідь користувачів Хмельницького ОУЛМГ становить 116,1 тис. га,  в тому числі лісових – 98,8 тис. га. Мисливське господарство в системі управління здійснюють 9 державних підприємств. Торік на ведення мисливського господарства  підприємства управління витратили 1 млн. 820 тис. грн.

   Головне завдання мисливської галузі – це збереження, відтворення та раціональне використання державного мисливського фонду. На охорону та відтворення диких тварин торік державні підприємства спрямували 615,5 тис. грн. – майже на 25 тис. грн. більше, ніж в 2016 році.

   Торік в області виявлено 154 випадки порушень правил полювання. За 11 місяців поточного року  зафіксовано 129  порушень правил полювання. На жаль, боротьба з браконьєрством та порушеннями правил полювання ведеться недостатньо, її необхідно посилити. Тут слід підняти роль мисливствознавців, які мають бути в кожному районі області. На  проблемі кадрів мисливствознавців виступаючий зупинився детально. Він також зауважив, що недостатньо ведеться робота  по зменшенню чисельності хижих та шкідливих тварин, особливо це стосується популяції лисиці.

    З питання ведення мисливського господарства колегія дала відповідне доручення.

   Про роботу з громадськістю та засобами масової інформації проінформував прес-секретар управління Віктор Самсонов. Він зазначив, що з метою ознайомлення громадськості з діяльністю лісової галузі, збільшення довіри та розширення шляхів порозуміння з жителями області управління та підвідомчі підприємства цьогоріч провели багато різноманітних заходів з лісовідновлення та озеленення соціальних об’єктів. Це – акція «Майбутнє лісу в твоїх руках», місячник озеленення, прибирання та благоустрою, День довкілля.

   Значна увага приділяється забезпеченню прозорості,  відкритості перед населенням та громадськими організаціями. Постійно інформація про діяльність галузі та підприємств висвітлюється на веб-сайтах управління і лісгоспів. Тісні зв’язки налагоджено з республіканськими, обласними та районними ЗМІ. На телеканалах «Ексклюзив», ТВ 7+, 33-й канал, «Поділля-Центр» продемонстровано майже сто відеорепортажів та інтерв’ю. Центральна газета області – «Подільські вісті» – веде щомісячну сторінку «Ліси Хмельниччини». Чимало районних газет постійно висвітлюють життя лісогосподарських підприємств.  Активно до цього долучаються інтернет-видання Хмельниччини: «Укрнет», «Депо», «Є», «Всім».

   Головний спеціаліст-аудитор управління Микола Попов розповів про результати законності здійснення та достовірності відображення в обліку окремих видів витрат у ДП «Старокостянтинівське лісове господарство», а  також надав рекомендації підприємствам, як налагодити чітке виконання норм законодавства при здійсненні  господарської діяльності.

   На колегії розглянуто й інші питання діяльності підприємств.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0015 IMG_0004 IMG_0007 IMG_0013

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*