Відбулася колегія Хмельницького ОУЛМГ

Під головуванням начальника управління Петра Пешка відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

   З інформацією  про результати лісокультурного виробництва в минулому році та завдання на 2019 рік  виступила головний спеціаліст Людмила Гаврилюк. Вона зазначила, що план з відтворення лісів торік перевиконано: при завданні 900  посаджено 1034 гектари на зрубах. Найбільший внесок Славутського, Ізяславського, Шепетівського та Старокостянтинівського лісгоспів. Серед обласних управлінь  лісостепової  зони Хмельницьке з цього показника на другому місці.

   Державні лісогосподарські підприємства нашого краю заготували торік 68946 кілограмів насіння  листяних та хвойних порід. Воно пройшло апробацію у Вінницькій лісонасіннєвій лабораторії.

Виступаюча детально проаналізувала в розрізі кожного підприємства обсяг створення лісових культур, забезпечення садивним матеріалом, вирощеним з насіння, заготовленого з постійної лісонасіннєвої бази в 2017-2018 роках. Звернута увага на питання приживлюваності одно-трирічних лісових культур. В нашій області вона в межах норми. Відсутня загибель лісових культур та посівів у розсадниках у минулому році. Торік переведено лісових культур і природного поновлення 1 й 2 класу якості у вкриті лісовою рослинністю землі на площі більше 1100 гектарів.

   Говорячи про плани на поточний рік, Л.А. Гаврилюк  повідомила, що передбачається відновити ліси на площі 740 гектарів. Найбільші завдання в Славутського, Шепетівського та  Ізяславського лісгоспів. Підприємства мають на весну 4 мільйони 406 тисяч штук стандартного садивного матеріалу основних лісотвірних порід. У зв’язку  з надзвичайно раннім приходом весни посадку необхідно провести в стислі строки.

    На колегії проаналізовано готовність лісогосподарських підприємств  до пожежонебезпечного періоду 2019 року.  З інформацією виступив головний спеціаліст Євген Клок.  Він зазначив, що державними  лісогосподарськими   підприємствами Хмельницького  облуправління  лісового  та  мисливського  господарства  створена протипожежна  інфраструктура  із 13 пожежно-спостережних  веж, десять із  яких обладнано системами  телеспостереження, є 4 лісопожежні  станції, 10 пожежних  автомобілів та 19 лісо-пожежних  модулів, для  забору  води  пристосовано 62  протипожежних  водойми,  в  наявності 49 мотопомп, 314 ранцевих  оприскувачів, 68  радіостанцій.                  

         Загалом  за  останні  роки  на  закупівлю пожежної  техніки  та  засобів  пожежогасіння  було  витрачено близько  20 млн. грн.

      Систематично  проводяться  профілактичні  протипожежні заходи, а саме: створення  та догляд  за  мінералізованими  смугами,  перекриття лісових доріг,  розміщення  наочної  агітації,  роз’яснювальна  робота  з  населенням  стосовно  дотримання  вимог  пожежної  безпеки  у  лісах. Постійно здійснюються рейди з  виявлення  порушників  цих  вимог  і  притягнення  їх до  адміністративної  відповідальності.

Завдяки великій увазі до охорони лісу від пожеж торік не допущено жодної великої пожежі. Заплановані на цей рік заходи теж вселяють надію, що вогню буде поставлено надійний заслін.

    Про результати роботи системи внутрішнього контролю на підприємствах, діяльність яких координується обласним управлінням, доповів головний спеціаліст-аудитор Микола Попов.

 На колегії велику увагу приділено реалізації деревини, проведенню аукціонних торгів. Також акцентувалася увага на необхідності розвитку центру вирощування сіянців деревних порід із закритою кореневою системою у Славутському лісгоспі.  Обговорено з керівниками підприємств підготовку до проведення акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Йшлося й про формування громадської ради при обласному управлінні, про виконання  Закону «Про запобігання корупції»

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0044 IMG_0029

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*