Відкрита і закрита кореневі системи: в чому різниця

Фото з різницею у рік!

На Хмельницькому лісовому селекційно-насіннєвому комплексі з вирощування сіянців із закритою кореневою системою працівники закінчили висів насіння в мультиплати і перейшли до догляду за першими сходами!

На першому фото видніються паростки, які з’явилися цієї весни. А на другому – повноцінний однорічний сіянець, який уже готовий до посадки в ґрунт.

Як бачимо, рослина повністю сформована і доволі великих розмірів. Якщо порівняти посадковий матеріал із закритою кореневою системою з відкритою, то перший майже втричі більший за розміром.

  • Чому так?

Якщо методом вирощування сіянців із відкритою кореневою системою ми висіваємо насіння поруч одне з одним і посадковий матеріал зростає фактично «в купці», то сіянці із закритою кореневою системою дозрівають в мультиплатах по-одному. Завдяки цьому насінинка проростає в окремому посадковому просторі, а коренева система має більше місця для формування якісного насадження.

Відповідно, отримуємо уже сформовану кореневу систему і не травмуємо її, висаджуючи рослину в ґрунт. Після посадки саджанець майже не хворіє і дає потужні прирости. Вирощений у такий спосіб посадковий матеріал приживається набагато краще та швидше росте, ніж лісові культури, створені звичайним способом.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*