Відновлюємо ліс після пожеж: славутські лісівники поставлять 10 тисяч сіянців на Харківщину

Державне підприємство «Славутське лісове господарство» нарощує обсяги вирощування сіянців із закритою кореневою системою на першій в Україні поточно-автоматичній лінії для точного висіву насіння фірми Urbinati (Італія). За 2,5 роки наші лісівники повністю автоматизували процес посадки лісового насіння. Лінія дозволяє висівати до 500 касет за  годину.

Субстракт для посіву – це торфосуміш з додаванням комплексу мінеральних добрив.  Працюють спеціальні холодильні камери як для зберігання насіння, так і для посадкового матеріалу, де підтримується оптимальна вологість і температура. Схожість сіянців майже стовідсоткова. Людей замінив конвеєр.

Павільйон для вирощування сіянців розширено для вирощування 700 тисяч штук сіянців лісових порід. Завдяки сучасній техніці  відмовилися від ручної праці й забезпечили повну автоматизацію.

Комплекс із вирощування сіянців із закритою кореневою системою  запрацював на повну потужність. Досягнуто головного: державні лісогосподарські підприємства Хмельниччини повністю забезпечуються сіянцями основних лісотвірних порід дерев із закритою кореневою системою. Більше того, славутські лісівники надали допомогу в кількості 10 тисяч сіянців із закритою кореневою системою Зміївському та Куп’янському лісгоспам Харківщини,  які дуже постраждали від минулорічних пожеж. Таким чином славутчани забезпечили колег зі сходу високоякісним садивним матеріалом для потреб лісовідновлення та лісорозведення.

Важливо, що впровадження нових технологій ДП «Славутський лісгосп»  сприяє частковому розв’язанню проблем всихання хвойних порід і переходу до вирощування лісів на засадах, наближених до природних.

 Пресслужба Славутського лісгоспу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*