Говорять делегати IV з’їзду лісівників України. Виступ директора ДП “Ярмолинецьке ЛГ”, делегата від лісівників Хмельниччини, учасника бойових дій АТО

Шановні керівники лісової галузі України!

Шановні колеги, дорогі побратими!

Маю за честь звернутись сьогодні до Вас від імені лісівників Подільського краю-лісівників Хмельниччини.

І в першу чергу хочу вклонитись своїм бойовим побратимам, які сьогодні тут в залі, яких немає у складі делегацій і вони на робочих місцях і до тих, які уже не зможуть бути серед нас, але пам’ять про них буде вічною!

Слава Вам хлопці, за те, що не вагались!

      Слава за те що не відкупились!

      Слава за те, що віддали честь своїй неньці Україні!

      Слава і вічна пам’ять 15-ти лісівникам України, які віддали своє життя в боях з російським агресором!

882 працівника лісової галузі взяли участь в Антитерористичній операції, 134 бійці продовжують служити і боронити рубежі нашої країни.

Сухі, черстві цифри, а за ними – кров, сльози і героїзм.

Особливо було складно в перші роки – перша, друга хвиля. Армії не було. Я пам’ятаю лютий 2015 року, коли я йшов – повністю із своїм боєкомплектом – бронежилет, каска, форма, берци – все окрім автомата, який видали мені за місцем служби – в зоні діяльності Донецького прикордонного загону.

Але ми вистояли і не прогнулись!

Сьогодні зовсім інша ситуація. Так – важко! Але армія зовсім не та. Солдат – одягнений, взутий, нагодований, нормальна зарплата, плюс соціальний пакет. Є чим дати по зубах ворогу, і ми нарощуємо міць. І це мудро і правильно. З нами мають рахуватись, ворог має нас боятись і в кінці-кінців ми маємо перемогти.

Маємо бути всі мобілізовані, організовані, сконцентровані на перемогу. Перемогу на фронті, перемогу на дипломатичній передовій, перемогу на міжнародній арені, перемогу над собою.

Не той патріот, який вдягнув вишиту сорочку, і верещить що він борець за Україну. Патріот той, хто не задає питань, а бере в руки зброю і дає відсіч ворогу!

     Наша задача – увага і повага до цих людей. Допомога сім’ям загиблих лісівників. Їхнє життя – це тепер наше життя. Маємо взяти їх під свою опіку, не відмахуватись, не відвертати голови. Маємо довічно пам’ятати про героїв.

  1. Пропоную на честь героїв-лісівників створити Меморіальну Дошку Пам’яті у кожному державному підприємстві  і взяти під опіку сім’ї загиблих бійців, створивши галузевий фонд допомоги, де передбачити придбання житла, навчання дітей, працевлаштування, та інший формат допомоги.
  2. Пропоную на честь героїв створити плантації лісових культур їх Імені. Ліс Пам’яті – 15-ти Героїв Лісівників. Ліс буде рости і пам’ять про них житиме вічно!

      Звертаюсь сьогодні до працівників лісової галузі України, які своєю працею звеличують гарне, чесне ім’я лісівника.

Лісова галузь стала сьогодні предметом торгів, цькувань, політичного галасу.

Певні олігархічні угрупування, ставлять державне лісове господарство на край великих перемін, які можуть обернутись черговою бідою не тільки для галузі, але і для всього суспільства.

Сумнівні реформи по суті, зводяться до одного простого питання – кого поставити пиляти і продавати Український ліс!

Для цього, так звані «реформатори», їх «політичні клони» збираються зруйнувати існуючу виробничу структуру лісового господарства, і на місце ліквідованих ними держлісгоспів, запустити в наші ліси приватні компанії на умовах концесії…

В умовах тотального цькування, провокацій, шпигунських маніпуляцій, політичного вереску, економічної блокади, законодавчого мінування – ми працюємо, виживаємо і показуємо приклад командної роботи і єдності в досягненні результату.

Цифри говорять самі за себе. Галузь за 2018 рік сплатила близько 7-ми мільярдів гривень податків, реалізувавши продукції на суму 17 мільярдів гривень.

В тому числі тут є доробок і підприємства, яке я очолюю – Ярмолинецьке лісове господарство Хмельницького обласного управління.

      190 працівників – моноліт – команда. 50% –  природо заповідного фонду,  і при цьому середня зарплата склала 21тисячу 848 грн. – другий результат в області, сьомий в галузі. Продуктивність праці – 566 тис. грн. на одного працюючого – другий результат в області і двадцять перший в галузі – за рахунок запровадження нових технологічних процесів по виробництву тріски паливної з хворостів, побічного користування та переробки лісу.

 Це результат? А якби не було блокади?

Розумно розпорядившись ресурсом – скільки виробляємо? – скільки споживає внутрішній ринок? Решта, що має гнити? Державі що, не потрібна валюта?

Експорт – нормальний, цивілізований, в законодавчому полі, експорт лісопродукції (я говорю за дрова), а це і валюта і баланс  ПДВ, та й в кінці-кінців і імідж Держави.

Пшеницю експортуємо? – …

Просто сьогодні нас хочуть поставити на коліна і знищити…

      Не вдасться хлопці! Не дамо!

 

 

       Це я заявляю, тим емісарам-олігархам, які сидять в своїх штаб- квартирах по закордонах, і травлять свої вирощених «політичних» діячів, цькують їх на галузь. Маючи в управлінні інформаційний простір, мільярдні статки,- їм закортіло ще й Українського лісу…

Ми попереджаємо – не робіть глобальних помилок, панове!

Лісівники – це велика, потужна, організована, загартована у праці команда – команда працівників лісової галузі, які готові захистити свою честь і честь держави. А це понад 1,5 мільйона працівників разом з переробниками.

З нами можна здобути, можна перемогти…

     Але можна і втратити…

 

Робота в нашій галузі складна і надзвичайна, а в технологічному процесі – небезпечна. Ми кожен день йдемо по лезу бритви, просимо Бога йдучи на роботу щоб у вечері всі повернулись до своєї сім’ї, а завтра – знову робимо крок на зустріч долі.

Наша робота надзвичайно потрібна в цілому для суспільства. Вона має величезне значення для економіки держави, але найперше виконує важливу екологічну та соціальну роль.

Галузь має свою історію, традиції, вагомі надбання, врешті, матеріальні активи, створені не одним поколінням трудових колективів держлісгоспів.

Так – ми не говоримо, що білі та пушисті, що в лісовій галузі немає недоліків. Але ми готові до діалогу, конкретних дій і в кінці кінців до реформування.

       І тому-то звертаємось сьогодні до Вас – Пане Президент, із пропозицією по реформуванню лісового господарства, шляхом створення Міністерства лісового господарства та деревообробної промисловості України.

Цей крок Президента об’єднає систему в одне ціле, підніме її статус і імідж, дасть імпульс розвитку переробної промисловості (допоки будемо купувати папір за кордоном?), створенню мільйонів нових робочих місць, залученню мільярдів доларів інвестицій і в кінці кінців поставить крапку, щодо збереження галузі, як державної інституції та стане потужним локомотивом серед суміжних галузей, таких, як енергетична, машинобудівна та інші.

     Ми не за пагони, не за посади…

     Ми за лісове господарство нашої держави!

     Ми ставимо перед собою ще одну, дуже важливу задачу: Вижити в політичному коловороті 2019 року і не тільки вижити, а перемогти.

Перемогти весною – для перемоги восени.

Маємо посадити своє лісівниче дерево, за підтримки Президента нашої Країни, у Верховній Раді України, яке проросте, пустить коріння і дасть свої плоди.

Маємо це зробити в ім’я збереження гарного чесного імені державної лісівничої галузі, її славних лісівників, збереження нашої славної України .

      Слава Україні!

DSC00034

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*