Дбайливий догляд – гарний ліс

Щоб поліпшити якісний склад лісів, посилитиїх захисні властивості, лісогосподарські підприємства здійснюють низку заходів рубки догляду й санітарні, лісовідновні рубки в деревостанах, що втрачають захисні, водоохоронні та інші корисні властивості, рубки, пов’язані з реконструкцією малоцінних молодняків і похідних деревостанів, рубки переформування, ландшафтні рубки тощо.

Зокрема , рубки догляду за лісом – це відбір кращих дерев і створення для них сприятливих умов росту шляхом періодичного видалення з насадження дерев менш цінних порід або відсталих у рості. Головна лісівнича мета рубок догляду – формування високопродуктивних чистих і змішаних насаджень з тих деревних порід, що відповідають даним умовам зростання і до моменту головної рубки утворюють максимальний запас високоякісної деревини. З цією метою в ДП «Старокостянтинівський лісгосп»  відвели ділянки під рубки догляду за лісом на 2021рік в обсязі розрахункової лісосіки. Відвод і таксацію  лісосік , за виключенням площ  рубок догляду  в молодняках,  проводить спеціалізована  бригада  підприємства. Фонд насаджень, що потребують проведення рубок догляду за лісом, станом на 1 січня 2021року по лісгоспу становить  3489,2 га,в тому числі рубки догляду в молодняках  1570,4 га.

Щорічний обсяг рубок догляду на підприємстві є значним. Так  в поточному році  лише рубки догляду в молодняках склали 336,6 га,   в т.ч.  освітлення –206 га, прочищення – 130,6 га. Розрахункова  лісосіка  була  освоєна.
Догляд за лісом – складний процес, що вимагає великих витрат праці і коштів на його проведення, зокрема в молодняках. Тому підприємство    повністю перейшло на проведення рубок догляду в молодняках механізованим способом – мульчером «KANSAS 170» ікущорізом.
Прес-служба ДП 
«Старокостянтинівський  лісгосп».

 img-20201119-124516-dd img-20201125-102251-10

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*