ДЕЛЕГАЦІЯ СЛАВУТЧИНИ ПОБУВАЛА В ПОЛЬЩІ

Делегація Славутської районної ради перебувала з візитом у Красникському повіті  Люблінського воєводства, яке є побратимом нашого району. У програмі перебування з-поміж інших було відвідування розсадника лісових культур лісництва Goscieradow, створеного за сприяння та співфінансування  Європейського Союзу. Ми були вражені побаченим та почутою інформацію про роботу польських лісівників, які є одними з кращих у Європі у веденні лісового господарства.

Ліси  сусідньої держави займають  29,2   відсотка її території й складають 9,1 млн. га. Площа лісових насаджень поступово зростає. Лише з 1995 по 2011  рік площа лісів збільшилася на 388 тис. га. Основою заліснення є «Національна программа збільшення лісових насаджень». У лісах переважають соснові культури. Монокультури мали місце при великому попиті переробної промисловості. Такі ліси виявилися нестійкими до кліматичних факторів та легко стали жертвою захворювань та експансії шкідників. У польських лісах систематично збільшується частка інших видів насаджень, в основному – листяних.

Лісівники активно використовують досягнення природничих наук , в тому числі кліматології, грунтознавства, ботаніки і фізіології рослин. У селекційній роботі  намагаються  виростити ліс, що  стійкіший до загроз. Лісництво, яке відвідала наша делегація, має сучасний контейнерний розсадник, звідки поставляють саджанці різних розмірів, з урахуванням  індивідуальних потреб споживача.

Лісництво Goscieradow крім догляду за лісовими насадженнями бере активну участь у програмі збільшення лісистості держави шляхом надання допомоги у складанні планів для заліснення сільськогосподарських земель приватних власників.

Наша делегація провела  переговори з польськими колегами. Ми отримали попередню домовленість про розшинення спілкування та співпраці з польськими лісівниками.

Віктор ГАВУРА,

працівник Славутського лісгоспу.

03020106

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*