Державна лісова охорона тісно співпрацює з поліцією

   Державна  лісова охорона Хмельницького лісомисливського господарства і вдень, і вночі патрулює угіддя. В сезоні полювання 2021 року  проведено майже 200 рейдів та складено 14 протоколів на порушників правил полювання. В основному порушення полягали в полюванні без належних документів, в заборонений  час та в заборонених для полювання місцях.

   Ось лише кілька фактів: 18 вересня два браконьєри  промишляли в нічний час на  кукурудзяному полі, 23 жовтня  відбувалося полювання в нічний час з-під фар, а 3 листопада   два мисливці полювали  на хутрових звірів біля кукурудзяного поля в денний час в угіддях Прибузької єгерської дільниці. На порушників правил полювання накладено штрафи на загальну суму 8142 грн. Вони добровільно сплатили і штафи, і збитки на суму 8 тис. грн. 

   Результати роботи очевидні. В цьому велика заслуга державної лісової охорони і працівників Нацполіції, які надають серйозну підтримку і допомогу в виявленні та затриманні порушників правил полювання.

Ласим поживитися за рахунок браконьєрства хочемо нагадати, що це може обійтися їм у чималу суму. Так, максимальний штраф без добування диких тварин становитиме 1020 грн., а з добуванням диких тварин або за порушення, вчинене повторно протягом року, буде становити від 1020 до 2040 грн. зі сплатою збитків за незаконно добутих тварин, а також з можливою конфіскацією зброї, позбавленням права полювання до 3 років (згідно зі ст. 85 Адмінкодексу). У випадку порушення правил полювання, якщо воно завдало істотної шкоди, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, може бути відкрита кримінальна справа згідно зі ст. 248 Кримінального кодексу України.

Пресслужба Хмельницького ЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*