Для поля дорощування закуплено все необхідне

З настанням сприятливих погодних умов у ДП «Ізяславський лісгосп» буде продовжено  будівництво поля дорощування сіянців  лісоутворючих порід  із закритою кореневою системою потужністю 500-600 тисяч штук.

        Стрімкі зміни клімату останніх років призводять до того, що лісівникам необхідно експериментувати, впроваджувати нові, сучасні технології у лісовирощуванні, без яких неможливо виростити продуктивні, здорові ліси. До таких технологій належить вирощування сучасними методами сіянців із закритою кореневою системою, що дозволяє досягати практично стовідсоткової приживлюваності сіянців. Вирощений посадматеріал із закритою кореневою системою має сильнішу енергію росту, ніж лісові культури, створені звичайним способом. З неушкодженою кореневою системою при посадці рослина швидко набирає необхідні поживні речовини і в перші роки зростання дає максимальний приріст. Такі саджанці більш стійкі до негативного впливу забур’янення та пригнічення другорядними деревними породами. За сприятливих погодних умов посадку можна проводити не лише навесні чи восени, а й влітку при достатній кількості вологи в грунті. Ще однією важливою перевагою є зменшення витрат на доглядах за лісовими культурами.

   Торік проведено  роботи  з вирівнювання площі,  підведено  водопостачання для зрошення,  залито  фундамент та облаштовано   майданчик  щебенем.

 Станом на  25 березня 2021 року  закуплено наступне обладнання та матеріали:

–        консоль дощувальну двоколійну «IRMOT»

       зовнішнього використання ;

–        касети «QP D 60T/12» (для хвойних порід) в кількості 5040 шт. ;

–        касети  «QP 40T/15» (для листяних порід) в кількості 5600 шт.;

–        торфосуміш;

–        мінеральне добриво;

–        агропісок перлітовий для агросумішей;

–        виготовлено 220  металевих піддонів для касет ( всього має бути  315 піддонів під вирощування хвойних порід та 350 під листяні);

–        закуплено метал на виготовлення піддонів для касет.

   На все витрачено понад три мільйони гривень.

   У найближчий час підприємство буде повністю  забезпечувати свої потреби у високоякісному посадковому матеріалі та  матиме змогу продавати сіянці іншим підприємствам галузі.

Пресслужба ДП «Ізяславський лісгосп».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*