Дні депутата усім на користь

З ініціативи начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Віталія Лісового запроваджено проведення днів депутата безпосередньо на підприємствах лісової галузі. Їхня мета – показати керівникам районів, місцевих громад, сільським головам, депутатам усіх рівнів, як проводиться лісогосподарська діяльність, розкрити та обговорити проблеми лісової галузі й екології краю.

Характерно, що гостей знайомлять з усіма виробничими процесами: від заготівлі насіння й посадки сіянців і  вирощування саджанців, доглядів за культурами до збирання урожаю — заготівлі стиглої деревини. Їм також показують ділянки лісу, уражені хворобами й шкідниками. Щоб деревині не дати пропасти даремно, її  потрібно своєчасно заготовляти. Це вимушений захід. Депутати з розумінням сприймають проблеми й наголошують, що розмов про незаконну заготівлю лісу тепер поменшає, адже вони донесуть до громад  правду. Але рубки повинні  бути під контролем, щоб не допускати зловживань.

Під час виїздів депутати також  з цікавістю знайомляться з лісовими розсадниками, рекреаційними пунктами для  відпочинку, які лісівники відкрили  в привабливих зелених куточках. Оглядаючи нові лісові автомобільні дороги, вони з приємністю відзначили важливість їх будівництва, адже артерії  сполучення не тільки сприяють лісівникам у веденні господарства, боротьбі з пожежами, а й виконують важливі соціальні функції: скорочують відстані між населеними пунктами, сприяють організації дозвілля і відпочинку в зелених шатах.

На днях депутата ведеться предметна розмова про розширення лісистості краю, піднімаються проблеми, що заважають цьому. У зв’язку з подорожчанням газу місцева влада та лісівники вишукують спільні шляхи переведення бюджетних установ на опалення з допомогою твердопаливних котлів, які працюють на лісосічних відходах.

Дні депутата пройшли  в усіх лісгоспах краю, в деяких уже по кілька разів.Заходи були досить корисними й ефективними. Вони розкрили очі багатьом критиканам, які не володіють достовірною інформацією, або не вникають у суть проблем і в саме ведення лісового господарства. Одне слово, після проведених днів депутата багато-хто почав по-іншому ставитися до лісової галузі.

На фото: День  депутата в Хмельницькому лісомисливському господарстві.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ

IMG_2230

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*