Догляд за лісовими культурами – важлива місія лісівників

Важливим критерієм оцінки роботи лісівників є стан лісових культур. Своєчасний догляд за  ними – запорука доброї приживлюваності й швидкого  росту дерев. Крім того, знищення бур’янів та порослі малоцінних порід знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.

Догляд включає в себе комплекс агротехнічних і лісівничих заходів, що спрямовані на поліпшення умов приживлюваності й росту лісових культур. Це і поліпшення якісних властивостей грунту, і видалення трав’яної та небажаної деревної рослинності, збагачення ґрунту елементами живлення.

Маленькому деревцю потрібен особливий догляд. У ДП «Летичівське ЛГ» про це дбають інженер з лісових культур, лісничі, їхні помічники, безпосередньо лісники. І як би не були завантажені роботою останні, адже середня площа їхніх обходів по лісгоспу досить велика, у зоні їх особливої уваги – догляд за молодняками та лісовими культурами. В залежності від віку посадок, ступеню забур’яненості догляди проводяться  методом обкошування міжрядь або  молоді культури в рядках прополюють вручну. З кущорізами за літо, буває, три-чотири рази обходять ділянки, прочищаючи їх від бур’янів. Також доводиться «оберігати» ріст посаджених сосен і дубків і від швидкоростучих самосівів  лози, осики.Усією необхідною технікою для виконання цих робіт лісництва забезпечені у повній мірі. Так, для лісокультурних робіт в цьому році було закуплено 11 кущорізів.

За сім місяців 2017 року державне підприємство «Летичівське лісове господарство»  провело догляди за лісовими культурами на площі 362 при річному плані 500 га.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*