Доступ до публічної інформації

Доступ до публічної інформації
9 травня 2011 р. набув чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації».

На виконання зазначеного Закону Президент України підписав Укази «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» та «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України». Ці Укази покликані забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

В апараті Хмельницького ОУЛМГ визначено відповідальних осіб за організацію доступу до публічної інформації, розпорядником якої є управління, та з питань реєстрації, систематизації і розподілу запитів на інформацію.

Надання публічної інформації Хмельницьким ОУЛМГ здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:

1. Ім’я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону.

2. Опис інформації, яку запитувач хотів би отримати (вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит).

3. Підпис і дату.

Інформаційний запит оформляється:

в усній формі: за телефоном (факсом) (0382) 78-81-55

письмово: 29000, вул. Кам’янецька 55, м. Хмельницький, Хмельницьке ОУЛМГ (на конверті вказати «Запит на отримання публічної інформації»)

електронною поштою: admin@kmlis.gov.ua (в теме листа вказати «Запит на отримання публічної інформації»)

Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності

Згідно з Законом «Про доступ до публічної інформації», відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>