Дотримуйтесь техніки безпеки на полюванні

Поводження зі зброєю на  полюванні вимагає виключно серйозного ставлення. При невмілому і недбалому поводженні з рушницею мисливець може сам зазнати каліцтва або завдати лиха оточуючим. Деякі з них або не можуть, або не хочуть усвідомити, що мисливська рушниця є небезпечною зброєю. Часто на зауваження, зроблене необережному стрільцю, що обсипав вас дробом чи вистрілив у вашу сторону, доводиться чути у відповідь: “Так що ви дурне говорите, я дробом стріляю!” Такий стрілець повинен знати і пам’ятати, що молода берізка або осика товщиною 5 см в поперечнику скошується зарядом дробу, як косою, що кінь після пострілу на відстані декількох метрів крупним дробом в голову (за вухо) падає, як уражений громом. Небезпека поранення на близькій відстані ускладнюється тим, що із зарядом дробу в рану неминуче потрапляють обривки одягу, вати і т.п. Таке забруднення рани сприяє нагноєнню, може викликати зараження крові і призвести до загибелі потерпілого навіть в тому випадку, якщо життєво важливі органи не пошкоджені.
Поранити людину або тварину із зброї шротом можна і на дуже великій відстані. Хоча забійна сила дробу обмежується порівняно невеликою дистанцією, окремі дробини, особливо крупних номерів, можуть поранити на відстані 250-350 м.
Треба пам’ятати, що чим крупніший шріт, тим далі він летить і тим більшу небезпеку має для оточуючих. При стрільбі картеччю і кулею слід дотримуватися особливої обережності, оскільки картеч небезпечна на відстані до 600-700 кроків, а – до 1500 кроків.
Практика свідчить, дуже великий відсоток ненавмисних пострілів і нещасних випадків на полюванні відбувається тому, що мисливці переконані в тому, що рушниця розряджена, тоді як вона насправді заряджена. От чому абсолютно неприпустимо цілитися в людей або тварин навіть при повній упевненості, що патрони з рушниці вийняті. Дуже часто такі “жарти” закінчувалися трагедією. Необхідно раз і назавжди покласти край такого роду “жартам” і твердо запам’ятати, що мисливська рушниця – серйозна зброя і що щонайменший відступ від правил поводження з нею загрожує небезпекою.
Кожний мисливець повинен твердо знати правила поводження з рушницею, а також поведінки на полюванні в різних умовах і вимагати дотримання цих правил від оточуючих.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп»

116306186-620x330-83

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*