Електронний облік деревини – вимога часу

Зараз, коли відбувається розвиток і швидкий прогрес електронних технологій, закономірно постало питання їх впровадження в лісогосподарську діяльність. Електронний облік покликаний оптимізувати облік виробничих процесів на лісогосподарських підприємствах, підвищити контроль за рухом лісопродукції, скоротити час оформлення документів і, головне, сприяти боротьбі з незаконними рубками та приведенню ринку лісової продукції до вимог Європейського Союзу.

Забезпечити повноцінне ведення обліку деревини в межах єдиної державної системи – одне з основних завдань усіх підприємств, що займаються лісовим господарством. Саме на це спрямований Указ Президента України №511 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів», який зобов’язує з 1 листопада 2019 року запровадити електронний облік деревини в усіх без винятку користувачів лісових угідь.

І якщо державні підприємства нашої області вже майже 10 років працюють в системі електронного обліку, то інші ще тільки вивчають і намагаються вирішити деякі організаційні питання. На стадії завершення впровадження електронного обліку деревини підприємство Міноборони – Шепетівський військовий лісгосп. Тут підготовлено спеціалістів, які будуть займатися ним. Придбано необхідну техніку: мобільний принтер, переносні кишенькові комп’ютери (КПК), молотки для маркування деревини. Укладено договір на програмне забезпечення.

Певні роботи здійснюють окремі лісокомунальні підприємства. Зокрема, є інформація, що Деражнянське лісокомунальне підприємство «Флора», Дунаєвецьке – «Лісовик», Кам’янець-Подільське – «Надра Кам’янеччини», Летичівський спецлісгосп вже також готуються придбати необхідні техніку й обладнання для впровадження електронного обліку, готують спеціалістів для роботи в цьому напрямку, укладають договори про впровадження програмного забезпечення.

З ініціативи обласної державної адміністрації проведено семінар-нараду з усіма користувачами лісових угідь, аби активізувати цю роботу. Для контролю проведено селекторну нараду, щоб з’ясувати конкретно по регіонах, що вже фактиxно виконано. Викликає занепокоєння впровадження електронного облікув невеликих комунальних підприємствах, які розташовані в Ізяславському, Славутському районах. Цьому є певне пояснення, бо подрібнені комунальні підприємства мають невеликі ділянки лісу й відповідно господарська діяльність не приносить необхідних коштів. А впровадження електронного обліку – справа не з дешевих. Тут доцільно було б кооперуватись цим підприємствам у виділенні коштів, і в розумному спільному використанні спеціалістів.

Для постійних лісокористувачів усіх форм власності в умовах сьогоднішніх реалій важливо посилити контроль за використанням та охороною лісів. І цьому сприятиме електронний облік деревини й контроль за її рухом.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*