Електронний облік деревини – дієвий механізм боротьби з нелегальними рубками

З 2015 року Ізяславське  лісове господарство повноцінно проводить електронний облік деревини в межах Єдиної державної системи електронного обліку деревини (ЕОД).

Основними завданнями електронного обліку лісопродукції є:

– своєчасне, якісне та достовірне відображення руху лісопродукції;

– одержання даних про залишки лісопродукції;

– контроль за зберіганням і використанням лісопродукції;

– облік та контроль за оплатою відвантаженої лісопродукції;

– контроль за роботою матеріально-відповідальних осіб;

– попередження нестач, крадіжок і незаконного витрачання лісопродукції.

Система електронного обліку  дає можливість повністю простежити ланцюг руху  деревини від місця її заготівлі до кінцевого споживача. Таким чином за допомогою реєстру походження деревини по нумерації бирки, якою вона маркується, можна встановити легальність її заготівлі, а саме: місце та час, назву бригади, що здійснювала заготівлю, повну характеристику маркованої продукції.

Упровадження електронного обліку дозволяє значно підняти ефективність лісогосподарської діяльності. По-перше, завдяки застосуванню сучасних технологій; по-друге, внаслідок своєчасних рішень, по-третє, зменшення часу оформлення супровідної документації, формування та здачі звітів.

Основною перевагою електронного обліку є те, що можна в режимі онлайн відслідковувати будь-яку заготівлю деревини, а також спостерігати за рухом лісопродукції від заготівлі до реалізації.

Процес маркування починається безпосередньо на місці заготівлі деревини, в лісі. Якщо говорити мовою лісу, то на верхньому складі. Після того, як дерева зрізали, їх сортують за різновидами, розмірами та діаметром. Той же працівник, який відповідає за заготівлю, фіксує  номер бирки, а також сорт, довжину, діаметр колоди, місце заготівлі в кишеньковий персональний комп’ютер (КПК). Потім ці дані передає в бухгалтерський та управлінський облік. Опісля бирку кріплять на колоду та роздруковують товарно-транспортну накладну на відвантажену деревину. До речі,  вдруге  використати бирку вже неможливо

Прес-служба ДП «Ізяславський лісгосп».

a5a22bba1eb2b67bb572e5387bced6e3-f4 dsc-1010-1c elektronna-krapka-e1563188992911-01-ff-8d unnamed-7-85 csm_20190830153912_a6f2aa64f6

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*