25-й річниці проголошення незалежності України лісівники, науковці та освітяни Хмельниччини присвятили книгу «Живі смарагди Шепетівщини»

Під такою назвою сьогодні на Хмельниччині побачила світ книга-нарис, яку державне підприємство «Шепетівське лісове господарство» (директор В.М.Сасюк) надрукувало для своїх виробничих підрозділів, місцевих бібліотек, шкіл і учнівських лісництв області за сприяння Державного агентства лісових ресурсів України, Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації (див. книгу за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0B26KNDtOjzV5em1qVDhobGtFNFk/view).

Видання цієї цікавої, змістовної і красивої книги-нарису (тираж – 500 екз.)  про мальовничу природу та здобутки праці дорослих і юних господарів лісу рідного краю дирекція лісогосподарського підприємства та автор ідеї її створення приурочили до 25-ї річниці проголошення незалежності України.

Книга «Живі смарагди Шепетівщини» вийшла як науково-популярне видання за редакцією вчителя хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району Миколи Андрійовича Зведенюка, ім’я якого добре знане в освітянському середовищі та серед лісівників Хмельницької області і далеко за її межами як творчого педагога-новатора з великим досвідом, керівника зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», ентузіаста юннатівського руху в Україні і лісогосподарської справи учнівської молоді та наукової дослідницько-експериментальної роботи школярів і юних лісівників під керівництвом науковців.

Науково-методичний супровід проекту і рецензування рукопису здійснювали 3 науковці – доктор педагогічних наук, професор, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України Вербицький Володимир Валентинович та доктор біологічних наук, професор, академік УАН, завідувач відділу природної флори Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка Національної академії наук України Мельник Віктор Іванович, доктор сільськогосподарських наук, професор, директор Інституту лісового і садово-паркового господарства Національного лісотехнічного університету України (м. Львів) Миклуш Степан Іванович та директор Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Климчук Василь Васильович з колегами.

Враховуючи актуальність тематики і змістовність цього непересічного регіонального науково-популярного видання, що має пропагувати працю лісівників і стати для освітян джерелом передового педагогічного досвіду та прикладом самовідданої лісогосподарської і педагогічної співпраці лісівників та вчителів заради кращого майбутнього юних українців, збереження і примноження лісових багатств, хмельницькі натуралісти зробили електронний варіант книги загальнодоступним. Сьогодні кожен бажаючий зможе знайти її в Інтернеті і прочитати у цифровому форматі в електронній бібліотеці юннатів Хмельниччини на сайті обласного ЕНЦУМ.

До процесу створення книги активно долучались працівники лісгоспу, керівники лісництв, хмельницькі натуралісти і місцеві учителі та керівники усіх восьми шкільних учнівських лісництв лісгоспу, які наполегливо вишукували і надавали М.А.Зведенюку матеріали, що лягли в основу книги.

У книзі-нарисі «Живі смарагди Шепетівщини» яскраво описано лісові багатства малополіської флори і фауни, окремі аспекти становлення й розвитку виробництва та здобутки лісогосподарської й природоохоронної діяльності лісництв і виробничих підрозділів Державного підприємства «Шепетівське лісове господарство», створення педагогами та лісівниками учнівських лісництв і залучення місцевих школярів до участі в проведенні лісогосподарських заходів, співпрацю з науковцями і результативність виконання юними лісівниками під їх керівництвом учнівських науково-дослідницьких робіт в галузі лісознавства, переможні презентування юними господарями лісів Шепетівщини своїх фахових знань, умінь і навичок на обласному, Всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Особливо змістовно розкрито провідну роль фахівців лісгоспу і педагогів-керівників учнівських лісництв у проведенні профорієнтаційної роботи з неповнолітніми та практичній професійній підготовці майбутніх господарів лісу в учнівських лісництвах.

Сторінки книги проілюстровані рядом авторських фотоматеріалів Євгена Клока, Ігоря Алексюка, Романа Рабчевського, Анни Кирильчук та ін.

За змістом вона розрахована на фахівців лісового господарства, педагогів, учнівську молодь, знавців та любителів природи рідного краю й широке коло читачів і, сподіваємось, стане яскравою сторінкою в історії діяльності лісівників ДП «Шепетівський лісгосп», непересічних здобутків праці справжніх патріотів і ентузіастів лісу – педагогів та лісогосподарів краю і їх вихованців – юних лісівників шкільних учнівських лісництв.

Навчально-виховні заклади області поінформовані Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА про науково-популярне видання «Живі смарагди Шепетівщини» а їхпедагогічним працівникам рекомендовано раціонально використовувати його для потреб навчально-виховного процесу та організації практичної діяльності учнівських лісництв, гуртків юних лісівників і виконання школярами та юннатами наукових дослідницько-експериментальних робіт під керівництвом науковців.

Цей непересічний приклад регіонального патріотизму і реалізованої літературно-педагогічної творчості рядового сільського вчителя-ентузіаста з Малого Полісся ще мають достойно оцінити освітяни й лісівники краю, адже він гідний поваги і заслуговує спроб наслідування колегами у школах.

Нещодавно Верховна Рада України відзначила самовіддану педагогічну працю з юними лісівниками Миколи Андрійовича Зведенюка Грамотою «За заслуги перед Українським народом» та спеціальною відзнакою.

 

Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*