– Летичівський лісгосп планував зібрати цьогоріч шість тисяч кілограмів жолудя, а припасли тринадцять тисяч шістсот кілограмів, – радо каже інженер лісових культур Ольга Гірич і додає. – Дуб звичайний – основна лісоутворююча порода. Середні зразки зібраного насіння спочатку відправляємо на перевірку у Вінницьку лісонасіннєву лабораторію, де встановлюється їх класифікація. Частину жолудів висіємо в розсадник цієї ж осені, частину – збережемо до весни у насіннєвих сховищах.
Краще, звичайно, висівати восени. Проте, залежить від того, якою буде зима. Через рік (сіянці заввишки 15-20см) будуть висаджені на лісокультурну площу. Практикується висівання жолудів відразу на лісо- масиві (так зване – осіннє шпигування). Воно – виправдане. Не раниться під час пересаджування корінець. Але жолуді можуть пошкодити миші (погризти плоди), кабани, риючи землю, дістаючи для себе корм.
Нинішній рік – урожайний. І насіння зібрано про запас, і кабанам у лісі для корму жолудів вдосталь. Всі умови для того, щоб зашелестів молодий ліс.
Крім дубових плодів заготовлено й другорядні листяні. Це – гірко- каштан (200 кг), липа (40 кг), черешня (20 кг), абрикос (40 кг), яблуні і груші (по 8 кг), горобина звичайна (4 кг) та інші.
Прес-служба Летичівського лісгоспу.