Заважають браконьєрство і хижаки

Безпека   та умови полювання були головними темами наради лісівників, мисливців, екологів та правоохоронців, що традиційно пройшла напередодні відкриття нового сезону. Розмова була конструктивна, виступаючі подали багато  пропозицій з охорони  угідь, розвитку мисливського господарства.

З доповіддю виступив заступник начальника відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького ОУЛМГ Віталій Красов. Він повідомив, що колективне та облавне полювання на диких парнокопитних тварин триватиме з    5 листопада до 31 грудня 2016 року,  а на бобра, зайця–русака, лисицю, єнотоподібного собаку – з 5 листопада  до 29 січня 2017 року. Визначені дні полювання:  на парнокопитних – субота й неділя;  на бобра, зайця–русака, лисицю, єнотоподібну собаку, вовка – субота та неділя;

Денна норма відстрілу зайця – русака одним мисливцем – один заєць. Норма відстрілу єнотоподібної собаки та лисиці – не лімітована. Полювання на зайця – русака, єнотоподібного собаку, лисицю  проводити за відстрільними картками, що видаються  користувачами мисливських угідь.

А тепер – про проблеми. Одна з найболючіших – браконьєрство.  За 2015 рік в області виявлено 150 випадків порушень правил полювання. Уповноваженими особами державної лісової охорони розглянуто 117 справ, сума накладених на порушників штрафів склала 22 тисячі гривень. А загальна сума  штрафів по області становить 27 тисяч гривень.

Краще  охороняли звірів Ізяславський та Старокостянтинівський лісгоспи,  Шепетівська, Полонська, Старокостянтинівська районні організації УТМР. Добре в цьому плані працюють товариства “Клуб мисливців Поділля” та “Подільський бройлер.” На жаль, у багатьох інших мисливських колективах районів боротьбі з браконьєрством ще не приділяється належна увага.

Гальмує розвиток мисливського господарства надмірна чисельність   хижих та шкідливих тварин. Значної шкоди  завдає лисиця, чисельність якої в угіддях області становить 3,5 тисячі особин. Це  перевищує  ветеринарно-санітарні вимоги в кілька разів. Між тим, користувачі мисливських угідь практично самоусунулися від проведення активних заходів з регулювання чисельності лисиці. І лише після закінчення сезону полювання починають говорити про боротьбу з шкідливими тваринами і звертаються в органи лісового господарства про затвердження списків бригад для боротьби з  хижаками. А що ж робить єгерська служба користувачів угідь в період мисливського сезону?  Згідно зі статею 33 Закону України “Про мисливське господарство та полювання” добування хижих та шкідливих тварин належить до службових обов’язків працівників, уповноважених здійснювати охорону мисливських угідь.

На території України залишається складною епізоотична ситуація, викликана  африканською чумою. У  Летичеві підтверджено діагноз на африканську чуму свиней. Це вже другий  випадок на Хмельниччині.  Користувачі мисливських угідь зобов»язані здійснювати всі заходи з недопущення розповсюдження вірусу, які були доведені  їм раніше.

До відкриття чергового сезону полювання залишаються лічені дні. Бажаємо мисливцям традиційного – ні пуху, ні пера! Але не забувайте правила безпеки поводження зі зброєю, не допускайте браконьєрства. Дбайте про примноження звірів у нашому краї!

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*