Заготовляли шишки голубої ялини

Голубу ялину відносять до елітних порід. Дерево, як прикрасу, висаджують біля адмінбудівель, осель.  Ялинка голуба  – вічнозелене  хвойне дерево. Її висота – 25-30 метрів. Коли дерево має все необхідне, вдосталь води і сонця, може сягнути й 40 метрів, з діаметром стовбура понад 1,5 метра.   Ялина – стійка до забруднення повітря, низьких температур та засух. Однак  приживається дуже погано. Вирощування деревця з насінини – надто складний,затратний і тривалий процес.

   Зважаючи на те, що природній ареал голубої ялини аж ніяк не нашої місцевості, та й не України, лісівникам нелегко приборкати норовливість цього дерева. Але краса його того вартує.

   Про ялину багато знає і розповідає головний лісничий Летичівського лісгоспу О.В.Штойко. Він дбає і про збір насіння. До речі, його й організував минулого тижня. Збирали насіння з ялин, що прикрашають вхід до адмінприміщення лісового господарства.  Зрілі шишки  від вітру  не впадуть, отож їх на височині потрібно зірвати. Для цього взяли підйомний кран.  Урожай збирали Юрій Кравчук – інженер лісових культур та Назарій Остапишен – помічник лісничого Козачанського лісництва.  Припасли кілька мішків шишок.

  Згодом їх  висушать, а насіння висіють у посівне відділення Бохнянського розсадника. Вирощені саджанці реалізовуватимутьяк посадково-декоративний матеріал. А це – додаткові кошти для підприємства.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

P1040599 P1040598

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*