Заготовляють насіння з хвойних порід

Заготівля лісового насіння триває майже протягом усього року. Зараз, приміром,  дозріває насіння сосни, ялини в шишках, які росли аж два роки на дереві. Відомо, що найкращий ліс виростає з насіння, зібраного в межах лісонасіннєвого району. А  ще краще, якщо його заготували на спеціально закладених об’єктах – постійних лісонасіннєвих ділянках. ДП «Шепетівський лісгосп»  створив такі ділянки сосни на площі 31 гектар, ялини – 22,9  та модрин – 6,9 гектара.

Поки що ці насінні об’єкти –  в більшості молоді і не плодоносять. Нині вони проходять етап формування та догляду, але в недалекому майбутньому  тут заготовлятимуть високоякісне насіння. Наразі лісівники Шепетівщини   збирають його з хвойних порід на рубках головного користування, з повалених дерев.

Цього року лісівникам вдалося заготовити шишки ялини. Отже  підприємство отримає насіння, яке через неурожай, хвороби та інші чинники не вдавалося  запасати з 2016 року.

Всі зібрані старанними руками шишки відправляються на переробку в електричну шишкосушарку, яка не один десяток років працює в Климентовицькому лісництві. За сезон тут можна переробити до 45 тонн шишок хвойних порід. Все  насіння везуть на перевірку до Вінницької лісонасіннєвої лабораторії. І лише після отримання посвідчення про його кондиційність воно   буде висіяне у розсадниках підприємства або реалізоване іншим лісгоспам.

Пресслужба Шепетівського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*