ЗА ЗАБРУДНЕННЯ ЛІСІВ СМІТТЯМ – АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

 

Забруднення лісів сміттям – серйозна проблема. Численні звернення лісівників з проханням прибирати за собою в місцях відпочинку і повідомлення про неприпустимість влаштування сміттєзвалищ, нажаль, не дають відчутних результатів. Отож окрім свого головного завдання – лісовідновлення, лісівники зазвичай ще й очищають ліс від побутових відходів. На одного лісівника припадає велика площанасаджень, прибирати які від стихійних сміттєзвалищ при всьому бажанні просто неможливо.

Громадяни мають знати, що завдавання шкоди навколишньому середовищу карається законом. Згідно зі ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Засмічення лісів відходами» передбачено накладення штрафу на громадян від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 10 до 20. Так, днями в ході проведення патрулювання лісових масивів провідний мисливствознавець О.М. Мовчан, працівники Антонінського лісництва – в.о. помічника лісничого С.А. Римар та лісник Р.В. Васьковецький. державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області Т.А. Цапар виявилимісце забруднення побутовими відходами лісового масиву. При огляді знайшли аркуші паперу, на яких було вказано прізвище громадянина, який вивіз відходи. Відразу склали акт огляду в присутності порушника. А матеріали направлено в державну екологічну інспекцію у Хмельницькій області для прийняття рішення.

Закликаємо краян не смітити в лісі, а також запрошуємо їх долучитися до осіннього прибирання зелених зон – лісів та лісосмуг уздовж доріг, скверів і парків у населених пунктах!

 

 

 

Прес-служба ДП “Старокостянтинівське лісове господарство”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*