Збитки від буревію великі

Після детального натурного обстеження стало відомо, яких збитків завдав  буревій, який пронісся надвечір 20 червня 2016 року на території Плужнянського лісництва ДП «Ізяславський лісгосп» Хмельницького ОУЛМГ. Тоді сильні пориви вітру, злива і град  понівечили насадження в кварталах № 24-30, 36-43, 50-56, які розташовані поблизу сіл Прикордонне та Слобідка Острозького району Рівненської області.

Пошкоджено насадження  не одним великим фронтом, а окремими ділянками, площею від 0,5 до 15 га. Буреломом і вітровалом попсовано понад 100 га пристигаючих, стиглих і перестійних соснових насаджень. Працівники державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» не зустрічалися з таким природним явищем на своїй території  і не можуть пояснити його походження. Можливо високі температури, мікроклімат лісу, недалеке розташування водосховища ХАЕС посприяли виникненню природного катаклізму.

За станом на 27 липня  підприємство провело лісопатологічне обстеження і зйомку з допомогою GPS приладу – 98,4 га пошкоджених вітровалом і буреломом насаджень, які потребують суцільних санітарних рубок з орієнтовним обсягом ліквідної деревини понад 30 000 кубометрів. Заготовляють лісопродукцію  з допомогою електронного обліку деревини з наступним її внесенням до лісорубного квитка і розрахунком таксової вартості, згідно з актами огляду місць заготівлі.

Розробку вітровально-буреломних лісосік розпочато 1 липня. Залучено 11 лісозаготівельних бригад у складі 44 чоловік, в тому числі 8 бригад приватних підприємців. Задіяно 17 тракторів марки МТЗ – 82 та 22 бензопили. Вже заготовлено понад 2 000 кубометрів ліквідної деревини.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

z3 z1 z2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*