Зелене живцювання

У силу своїх особливостей ДП “Новоушицьке лісове господарство” займається не лише вирощуванням, охороною лісу та заготівлею лісоматеріалів, а й досить активно – вирощуванням декоративного посадкового матеріалу. Зараз настає важлива пора в даній справі, а саме – заготівля та посадка зелених живців.

Розмноження зеленими живцями – спосіб, який дозволяє при невеликих витратах вихідного матеріалу отримати велику кількість укорінених живців багатьох цінних декоративних порід. Використання для зелених живців пагонів у стані вегетації з великою кількістю діяльних мерестемних тканин дає можливість розмножувати цим способом види й сорти декоративних рослин, що важко вкорінюються здерев’янілими живцями. А подекуди зелене живцювання є єдиними способом отримати  прийнятний в плані вкорінення результат.

На вкорінення використовують приріст поточного року з маточних дерев і кущів: відрізки пагонів поточного року, що почали дерев’яніти, довжиною 5 – 7 см з 2 – 3 листочками.

На підприємстві зараз заготовляють як хвойні, так і листяні породи. Серед хвойних  – це насамперед ялина канадська, тис ягідний та деякі форми ялівців. Листяні породи – це платани, лапчатки різних форм, форзиції, дейції, жасмини та інші декоративні красивоквітуючі кущі.

Зелене живцювання – найбільш простий, економічний і ефективний спосіб розмноження, особливо якщо необхідно розмножити швидко і багато.

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство.

1 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*