Зони відпочинку ваблять людей

Без перебільшення, Шепетівщина зустрічає усіх, хто мандрує нашим краєм, обіймами лісів. Тож подорожній мимоволі зверне у мальовничий куточок — лісову зону відпочинку. А вибирати є з чого: в Шепетівському лісгоспі діє шість великих рекреаційних пунктів, що розташовані в лісництвах, які прилягають до міста й трас. А ще в лісництвах, у різних місцях облаштовано так звані малі архітектурні форми. Зокрема, в угіддях Романівського лісництва розміщено їх кілька десятків — столики, лавочки для гостей лісу. А є ще різні альтанки, «грибочки». У середньому на сто гектарів лісових угідь припадає щонайменше одна альтанка.

Звичайно, найбільше ваблять зони відпочинку, що розраховані на малі та великі компанії. Тут – альтанки, дитячі майданчики з гойдалками, мангали або спеціально обладнані місця для багаття, туалети, стоянки для транспорту.

Звісно ж, і ми не оминули нагоди побувати у відомому оазисі дозвілля на лоні природи – зоні відпочинку «Дубки», що у Кам’янківському лісництві. Тут нас радо зустрів господар цього рекреаційного комплексу лісничий Юрій Мартинюк.

«Дубки» — дуже популярне місце на трасі, що веде із Шепетівки до Славути. І його історія уже досить тривала. Юрій Володимирович, якого по праву можна вважати піонером створення зон відпочинку у лісових угіддях, розповів про те, як усе починалося.

Спершу було нелегко доглядати за місцем відпочинку, яке спочатку облаштували за трасою, бо відвідувачі залишали після себе багато сміття, розпалювали у не відведених місцях багаття тощо. Та лісівники не опустили руки і продовжили удосконалювати місце відпочинку, яке розташували ближче до адмінприміщення лісництва.

Згодом тут побудували нові альтанки, де поставили столи й лавки, біля кожної є мангал. Відвели місця для діток, там є пісочниці, гойдалки, чудернацькі грибочки. Встановили й сміттєві баки. Нині у «Дубках» створено всі умови, аби на лоні природи комфортно могли відпочити до десятка компаній.

У зоні відпочинку є кілька будинків закритого типу і вісім – відкритого. Усі вони, так би мовити, «самостійні» для компаній відпочивальників. А потенціал «Дубків» такий, що тут одночасно можуть проводити своє дозвілля понад сто любителів відпочинку на природі.

Тож багато хто користується нагодою і замовляє собі місце для проведення якихось сімейних урочистостей, корпоративів, навіть весілля гуляють. Часто дні розписані наперед, а піковими є п’ятниця та субота. Прокат місця – платний, ціна коливається залежно від комфорту. Так, доба відпочинку в колибі обійдеться у 420 гривень. Однак, якщо врахувати, що будиночок вміщає три десятки гостей, облаштований внутрішнім мангалом (а є ще один — у дворі, поруч з колибою), електрифікований та по-домашньому затишний, то, погодьтеся, ваш вибір буде доволі бюджетним.

Дозвілля, проведене протягом доби у будиночках закритого типу, які теж облаштовані мангалами, обійдеться у 300 гривень, а добове перебування із зручностями на «відкритому повітрі» — 90 гривень. А головне — всюди чистота, і все це під дбайливим наглядом лісівників.

Як розповів Юрій Володимирович, зона відпочинку постійно розвивається, лісівники йдуть назустріч потребам відпочивальників. От і майданчики для гри у футбол з’явились. А ще відвідувачі можуть скористатися послугами спеціалізованого магазину «Лісовичок». Тут є вироби, виготовлені підприємствами лісогосподарської галузі, саджанці декоративних дерев. Можна купити й продукти харчування, напої, дрова тощо.

Вабить і зона відпочинку з промовистою назвою «Лісовий кордон», що розташована на трасі, між райцентром і селом Климентовичі. Варто лише зупинитись та зробити кілька кроків у її бік, як одразу ж потрапляєш під крони вікових дубів й цілого комплексу малих архітектурних форм. Тут добре продумана й санітарна зона. Вражає розмаїття цікавого декору та цілий комплекс для розваг дітей із гойдалками, пісочницями, майданчиками для ігор. Словом, тут створені усі зручності для відпочинку — як індивідуального, так і у колі сім’ї та з великою компанією. А інформаційні стенди на природоохоронну тематику ненав’язливо розповідають про правила поведінки в лісі та багате розмаїття природи краю.

До слова, це місце завжди користується популярністю. Бувають дні, особливо у вихідні, від самого ранку місця уже зайняті, димлять мангали й гомонять відвідувачі. Не оминають подорожні та відвідувачі лісу й альтанок, що облаштовані при в’їздах до найбільш людних ділянок угідь. Адже після довгого шляху відпочити у гарно облаштованому місці під тінистими кронами дерев — велике задоволення.

Гордістю наших лісівників є й зона відпочинку «Партизан» у Романівському лісництві. Тут вони, до речі, доглядають за пам’ятним місцем, пов’язаним з подіями Великої Вітчизняної війни. Таким чином відвідувачі можуть поєднувати відпочинок на природі з екскурсом в історичне минуле краю.

А зона відпочинку «Околиця», що у Полонському лісництві, залюбки прийме і учасників урочистої події. Тут доволі й природної краси та облаштованих місць, щоб найкраще зіграти навіть чимале весілля.

Також на теренах угідь лісгоспу є зони відпочинку у Мальованському та Понінківському лісництвах. До речі, рекреаційні пункти лісгосп облаштовує винятково за власні кошти. І хоча це дороге задоволення, але про комфортний відпочинок громадян шепетівські лісівники дбатимуть й надалі. Адже наш край багатий на прекрасні, мальовничі лісові краєвиди та місцини, які потрібно облаштувати усім необхідним для відпочинку місцевого населення, подорожуючих. Такі заходи, у свою чергу, сприяють захисту лісу від можливих пожеж та від забруднення побутовими відходами.

Тому лісівники закликають усіх, хто гостює у лісі, не залишати там сміття, а ще — з повагою ставитися до праці інших і не руйнувати архітектурні форми в місцях відпочинку. Адже на їхнє будівництво, постійну підтримку чистоти й порядку йдуть чималі кошти та праця людей. Потрібно пам’ятати, що кожен з нас йде до лісу не в останній раз, тож варто поводитися так, аби наступне відвідування було приємним і затишним.

Володимир НИТКА.

mini_IMG_6687-800x419 mini_IMG_6676-800x600 IMG_1743 зони відпочинку mini_IMG_6691-800x600

На знімках: директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк; лісничий Кам’янківського лісництва Юрій Мартинюк біля колиби; вабить око «Лісовий кордон»; зона відпочинку у Мальованському лісництві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*