З турботою про мешканців лісу

І хоча нинішня зима продовжує вражати незвичним теплом, та все ж вона є доволі суворим випробуванням для диких тварин, тому що кормів у цей період року недостатньо. Отож підгодівля звірини відіграє дуже важливу роль у збереженні її популяції. Насамперед це стосується козуль, кабанів, зайців, яких чимало в угіддях лісгоспу.

-У єгерської служби підприємства зараз особливо відповідальна пора,- каже мисливствознавець ДП «Шепетівський лісгосп» Вадим Сітарук.- Але підгодовувати звірів є чим, бо ще влітку та восени запасли три тонни сіна, п’ять тисяч штук віників з гілок листяних порід дерев, тонну зернових культур, п’ять тонн зерновідходів, а ще – чимало коренеплодів, тонну солі, яку закупили для солонців.

Це значні фінансові затрати підприємства. На жаль, нині держава зовсім не фінансує мисливське господарство.

Як зауважує мисливствознавець, підгодівля диких тварин не тільки сприяє їх зимівлі, а й служить вагомим чинником у попередженні пошкоджень лісових культур та молодих дерев. Однак при цьому не слід забувати й про те, що надмірна підгодівля   призводить до негативної адаптації дичини до легкого добування кормів і відвикання від природного кормодобування.

Невеличкий колектив єгерів ДП «Шепетівський лісгосп» виконує значний обсяг робіт. Адже потрібно не лише заготовити корми, а й зберегти провізію. Також важливою справою є обладнання годівниць та підгодівельних майданчиків На території лісгоспу є 5 підгодівельних комплексів, 70 годівниць та 79 солонців.

До слова, тривалість сезону підгодівлі тварин, а також його початок і закінчення визначаються у залежності від кліматичних умов. На жаль, тваринам загрожують не лише екстремальні випробування зимової пори. Великої шкоди мисливському господарству завдають браконьєри. З метою боротьби з ними, охорони мисливських угідь та виявлення порушень правил полювання, єгерська служба та лісова охорона лісгоспу здійснюють регулярні рейдові виїзди. Як кажуть єгері, у них є надійні помічники і серед самих мисливців.

У результаті цих заходів протягом 2019 року шепетівські єгері затримали 20 осіб, які порушили правила полювання. На них склали протоколи, також винесено постанови про відшкодування збитків, завданих природі, на суму 11866 грн.

В.НИТКА,

журналіст.

 

DSC_2111

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*