Кам’янецькі лісівники готові до весняних лісокультурних робіт

ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство» навесні   планує створити 45 га лісових культур та на площі  7,9 га, де очікується  успішне поновлення господарськи цінних порід, залишити ділянки на природне поновлення.

         Доповнення лісових культур  буде здійснено на ділянках з нерівномірною приживлюваністю на площі 60 га.

         Садивним та посівним матеріалом  підприємство забезпечено.  В розсадниках вирощено 183,2 тисяч  штук сіянців лісових порід,  в тому числі дуба звичайного 96,3 га, сосни кримської (підвид чорної) 30 тисяч штук. Для створення лісових культур посівом , на зимове зберігання закладено 1500 кг жолуддя.

         Цьогоріч, враховуючи  кліматичні зміни, культури дуба звичайного запроектовано створювати змішаного типу , з введенням до складу  модрини європейської та сосни кримської (чорної). В лісгоспі  є  насадження такого складу у віці 50-60 років, які мають 1 клас бонітету та високу продуктивність.

         Для створення сприятливих агротехнічних умов та  приживлюваності посадок ведуть основну та передпосадкову підготовку грунту,

         На розсадниках триватимуть роботи з вирощування сіянців шпилькових порід в контрольованому середовищі. Наразі лісівники ремонтують короби, теплиці,  готують субстрат. Придбано добрива, агростимулятори для  підкормок  у відкритому і закритому грунті посівних та шкільних відділень розсадників.

Торік побудовано павільйон з автоматичним зрошенням та притіненням, де  вирощують близько 2500  саджанців декоративних порід із закритою кореневою системою. Готові також  реалізувати саджанці для озеленення з відкритого грунту майже двадцяти видів шпилькових та листяних порід в кількості понад 11 тисяч штук.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*