Колектив Шепетівського лісгоспу здійснив цікаву екскурсію

Лісівники розпочали подорож з відвідування старовинного Кам’янця-Подільського,
міста з багатющою історією, де переплелися різноманітні культури і традиції багатьох народів світу — українців та євреїв, вірменів та поляків, турків та литовців.
Знайомство з містом розпочали з Кафедрального костелу святих Апостолів Петра і Павла, який нині є діючим кафедральним католицьким костелом. Дата його побудови невідома. Але той факт, що Кам’янець-Подільське єпископство заснував у місті папа Григорій XI у 1375 році ,є достеменним.
Продовжилась екскурсія біля  Вірменської криниці, розташованої неподалік від Ратуші – буди́нку по́льського магістра́ту XIV–XVI століть. Потім лісівники оглянули Вірменську церкву Святого Миколая, збудовану ще в 1495 році вірменами.

Та найбільше їх вразила знаменита Кам’янець-Подільська фортеця, яка є однією з найпопулярніших історичних окрас Поділля. Фортеця оточена каньйоном, внизу якого тече річка Смотрич. Вона огинає петлею острів, створюючи неймовірно красиві пейзажі. Кам’янець-Подільська фортеця відома з XIV століття, як частина оборонної системи міста Кам’янця. Архітектурні дослідження довели, що фортецю було збудовано в ХІ-ХІІ століттях.  Зараз — це музей під відкритим небом, де різні майстри займаються традиційними ремеслами, гончарством, різьбою по дереву і випіканням хліба за традиційними рецептами, стрільбою з лука
Екскурсія мала неймовірно захоплююче продовження в Хотині, де розташовується теж знаменита фортеця. Це велична середньовічна укріплена фортифікаційна споруда на правому березі Дністра, датована ХІІІ-XVIII ст. Тут є безліч експонатів зброї, гончарного виробництва, одягу, монет тощо…Століттями вона слугувала важливим оборонним пунктом і перебувала в юрисдикції багатьох державних утворень.


Заключним етапом екскурсії стала поїздка до села Зіньків Хмельницької області. Шепетівчани побували на руїнах Зіньковецького замку, збудованого у 1450 році для захисту від татарських набігів. А також побачили одну з найвиразніших пам’яток подільської дерев’яної церковної архітектури — Свято-Михайлівську церкву, зведену в 1769 році. 

Учасники екскурсії щиро дякували директору ДП «Шепетівський лісгосп» Володимиру Сасюку та голові профкому Олександру Васяновичу за чудовий відпочинок, незабутні враження.

Пресслужба Шепетівського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*