Комахи та комарі: як уберегтися від укусів у лісі

Проведення часу у лісі – це не лише відпочинок, але й певна небезпека! Адже саме там мешкають безліч різних комах.

Аби не стати жертвою укусів, слід мати під рукою захисні засоби.

Сьогодні звернемо увагу на певні види небезпечних комах, яких можна зустріти у лісах нашого краю:

  • Комарі

Через специфічні властивості слини комара, в місці його укусу утворюється невелике почервоніння, виникає свербіння, відчуття жару. Свербіння можна усунути, якщо змочити шкіру нашатирним спиртом або розчином питної соди: 1/2 чайної ложки на стакан води. Щоб уникнути укусу обробіть всі відкриті місця тіла репелентом (речовиною, що відлякує комарів).

  • Мошка

Мошки активні в жаркі сонячні дні. Момент укусу мошки не відчувається, але через декілька хвилин з’являється відчуття жару, сильне свербіння, великий червоний набряк. Якнайскоріше протріть шкіру нашатирним спиртом, а потім прикладіть лід. Всередину можна прийняти антигістамінний засіб.

  • Ґедзь

Ґедзі можуть переносити інфекції. У місці укусу може з’явитися відчуття жару, набряк, почервоніння шкіри, можливе також збільшення лімфатичних вузлів. Укус ґедзя може швидко перетворитися на значну припухлість з білим пухирем посередині. Ранка може загноїтися та боліти до двох тижнів, тому її негайно треба промити з милом, прикласти компрес з 40 % спиртом і розчином питної соди.

Бджоли, оси, джмелі і шершні — комахи, що жалять, можуть бути небезпечними для людей які мають підвищену чутливість до їх отрути. Відразу ж після укусу бджоли необхідно обережно видалити пінцетом або навіть нігтями жало з ранки (не роздавлюючи отруйну бульбашку на жалі), дайте постраждалому антигістамінні препарати з аптечки. Також випийте багато рідини, щоб швидше нейтралізувати отруту.

Особливо небезпечні в лісі – кліщі.Через слину цих комах можуть поширюватися до 60 видів вірусів. Найнебезпечніший з — них це кліщовий енцефаліт. Цим комахами ми приділимо особливу увагу: як правильно видаляти кліщів та надавати першу медичну допомогу розповімо уже завтра!

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*