КОНКУРС – ЗМАГАННЯ ВАЛЬНИКІВ ЛІСУ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО ЛІСГОСПУ

Цьогорічні змагання вальників лісу державного підприємства «Старокостянтинівське лісове господарство» проходили в два етапи. Спершу зібралися в Сковородецькому лісництві, в кварталі 11, виділі 21. Саме там виконували дисципліну «Звалювання дерева», в якій учасник повинен протягом трьох хвилин, дотримуючись усіх правил техніки безпеки, повалити дерево так, щоб воно лягло в зазначену точку. Для трьох із шести учасників вдалося виконати вправу на «відмінно»: вони «забили» зваленим деревом центральний кілок.

Друга частина змагань відбулася на лісокомплексі підприємства, що дало змогу якомога більшій кількості людей ближче познайомитися із тонкощами професії лісоруба. За дійством спостерігали не тільки працівники підприємства, а й охочі жителі міста. Конкурсанти змагалися в наступних дисциплінах:

–         «Монтаж нового ланцюга». В цій вправі пропонується розібрати і зібрати пильний апарат пилки.

–         «Розкряжування стовбура комбінованим різом». Учасник повинен відрізати від двох стовбурів диски не тонше 3 см і не товще 8 см. При цьому половину діаметра дерева до червоної лінії він повинен різати знизу, а іншу частину – зверху. Ця вимога стосується обох стовбурів.

–         «Точне розкряжуванні». Учасник повинен відрізати по диску від двох колод, не пошкодивши настил, на якому лежить колода. Товщина диска – від 3 до 8 см. Диск відрізається під прямим кутом до поздовжньої осі колоди

–         «Відокремлення сучків». Всі учасники виконують обрізку сучків на деревині одного виду. Завдання – якомога швидше і рівніше зрізати сучки.

Учасниками змагання були кращі вальники з лісництв підприємства, яким надали честь представляти свій підрозділ.

Кожна з вправ оцінювалася за суворо регламентованими правилами, затвердженими Міжнародною асоціацією чемпіонатів серед лісорубів. Всі дисципліни змагань базуються на реальних операціях, що виконуються лісорубами щодня. Комісію-журі змагань очолював директор лісгоспу Юрій Грачук. До її складу входили головний інженер лісгоспу Олександр Остапенко, інженер з охорони праці Катерина Вихівська, Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства представляв заступник начальника управління Володимир Колесник, який особисто контролював етап звалювання дерева. Він також детально роз’яснював та демонстрував поетапне проведення валки дерева.

Переможцем змагань став Олександр Ільющенко – лісоруб 6 розряду Антонінського лісництва. Він і буде представляти підприємство на обласних змаганнях вальників лісу, які відбудуться на базі ДП «Славутське лісове господарство» 9 серпня 2019 року. Друге місце зайняв лісоруб 6 розряду Грицівського лісництва Андрій Прохорчук, третє – лісоруб 6 розряду Самчиківського лісництва Володимир Федорчук.

Прес-служба Старокостянтинівського лісгоспу.

IMG_20190802_103056 IMG_20190802_102726 IMG_20190802_161036 IMG_20190802_160907 IMG_20190802_134421

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*