Конституційні права та свободи людини і громадянина

У рамках  Всеукраїнського тижня права та з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини для  співробітників ДП «Ізяславський лісгосп»  прочитано лекцію на тему «Конституційні права та свободи людини і громадянина».

  Лісівників було детально поінформовано про  захист прав і свобод людини і громадянина. Зокрема,  зазначалося, що  в Україні гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Будь-яка людина має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Кожному гарантується право звернутись із конституційною скаргою до Конституційного Суду України з підстав, установлених цією Конституцією, та у порядку, визначеному законом.

Після використання всіх національних засобів юридичного захисту кожен має право звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна.

Крім того, в Україні існує  позасудовий захист прав людини і громадянина, кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

На прохання слухачів під час заходу  розглянули питання порядку надання статусу учасника бойових дій, соціального захисту військовослужбовців, доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

З метою  реалізації конституційних прав громадян і підвищення рівня правової інформованості  працівників підприємства  запропоновано низку заходів,   які будуть реалізовані в 2019 році, в тому числі щодо підтримки учасників АТО.

  Олег РОМАНЮК,

 юрисконсульт ДП «Ізяславський лісгосп».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*