Купуйте законно заготовлені ялинки

Ялинка з її неповторним виглядом і запахом створює бадьорий, святковий настрій для усіх, а особливо для дітей. Максимально задовільнити потреби населення в придбанні лісових красунь – прямий обов’язок лісівників. З цією метою щорічно в лісових розсадниках , шкілках і на плантаціях в ДП «Старокостянтинівський лісгосп» висаджують тисячі крихітних саджанців ялини.

Цього року підприємство може поставити покупцям понад тисячу ялинок. Для охорони лісових красунь від незаконних вирубок Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства видало наказ “Про посилення охорони хвойних насаджень у період новорічно-різдвяних свят 2020 року.” На виконання цього наказу розроблено комплексні заходи з попередження незаконних рубок, браконьєрства та крадіжок новорічних деревець.

Чинним законодавством передбачено суворі санкції за незаконно зрубане в лісі хвойне деревце.

І. Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня, зокрема:

     а) відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісупідприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня      розмір шкоди

до 10 см –                                                          498,47 грн.

10,1-14 см –                                                       878,25 грн.

14,1-18 см –                                                       2254,97 грн

     б) розмір шкоди, завданої порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фондуза межами населених пунктів складає:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня -розмір шкоди

степова зона                   інші зони

до 10 см – 279 грн.           -246 грн.

10,1-14 см – 480 грн.       -429 грн.

14,1-18 см – 1221 грн.     -1122 грн.

     в) розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів складає:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня   розмір шкоди

До 10 см –                                                      1152 грн.

10,1-14 см –                                                      1500 грн.

14,1-18 см –                                                      1852 грн.

       ІІ. Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушеннялісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн.), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн.).

 

Не порушуйте законодавства. Купуйте ялинку в лісівників. Бажаємо всім гарних новорічних свят!

 

                                       Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

ялинки 2 ялинки 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*