Летичівський лісгосп оберігає насадження від пожеж

Пожежа – це завжди страшно. Лісова пожежа – страшніша в кільканадцять разів, бо вогняна стихія безжальна: гинуть гектари лісу, птахи, звірі…

Підвищення температури збільшує ризик пожеж, адже в жарку пору досить іскри, щоб ліс загорівся. Тому з настанням пожежонебезпечного періоду ДП «Летичівський лісгосп», згідно з планом охорони лісу від пожеж, проводить різноманітні заходи.

До основних з них належить   створення мінералізованих смуг. Підприємством заплановано створення таких у кожному лісництві. Так, у Бохнянському, Головчинецькому, Козачанському лісництвах смуги матимуть протяжність по 5 км у кожному, а у Вовковинецькому – 3 км. Всього по підприємству – 18 км.

Погодні умови дозволяють розпочати ці роботи, тому трактористи часу не втрачають. Проводять такі заходи, зазвичай, з настанням посухи, допоки не вкриються зеленню дерева, а доглядають за смугами аж до глибокої осені, доки не задощить, або випаде сніг. Якщо узагальнити, то з ранньої весни аж до пізньої осені триває протипожежний період і лісівники завжди готові протистояти біді.

У кожному лісництві є протипожежні пункти. Вони забезпечені всім необхідним: помпами, ранцевими оприскувачами, лопатами, граблями, відрами, бідонами для питної води. Аптечки поновлюються новими препаратами для надання медичної допомоги.

Окрім безпосередніх заходів, лісівники також проводять роз»яснювальну роботу серед населення, бо саме людський фактор є однією із головних причин виникнення пожеж. Особи, які спалюють сміття, відпочивальники на природі – найбільш небезпечні в цьому плані, тому державна лісова охорона постійно проводить рейди в лісових масивах, зонах відпочинку.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

IMG-e7ccbcaed6acbf14e83a862351876056-V IMG-8f4d12153acadad6d27f98b9d4e93784-V

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*