ЛЕТИЧІВСЬКІ ЛІСІВНИКИ ЧАСУ НЕ ГАЮТЬ

IMG-f6721d03fb1e69b79ee34a388bf2b9cf-V IMG-427e8840ed7731c4696ca05f057d5994-VЗима цьогоріч була зовсім не зимова. І лютий не лютував, снігопадами та хуртовинами не завіював, дозволив весні раніш вступити в свої права. Погодні умови сприяли, а лісівники ДП «Летичівський лісгосп» часу не гаяли і лютий використали сповна. Весь місяць тривала підготовка грунту для створення лісових культур. На минулорічних зрубах розпочалася кропітка робота.

Прокоментував хід робіт провідний інженер лісових культур ПавлоТарнавський: «На 2020 рік держлісгопом заплановано створення лісових культур на площі 47,9 га. З них: 39,6 га – дуба звичайного, 8,3 га – сосни звичайної, кожен 20-й ряд – за модриною європейською. На кінець лютого висаджено лісових культур: 11,3 га – дуба звичайного і 2,9 – сосни звичайної».

Павло Степанович поділився й іншими цифрами, розповів про щоденні турботи лісівників. Взяти хоча б – доповнення лісових культур. Вони тривають постійно (у посадкову пору) і цьогоріч їх площа становить 61,4 га (а площі створення лісових культур з 2017 до 2019 років). Догляд за лісовими культурами проводитиметься на площі 530 га. Планується догляд, як частково ручним, так і механізованим способом. Хоча з кожним роком механізований спосіб витісняє ручний.

Головний лісничий О.В. Штойко доповнює інженера й наголошує, що створення лісових культур організовано у всіх чотирьох лісництвах: своїми силами і своїм садивним матеріалом. Всі саджанці – з власних розсадників лісництв. Для забезпечення потреб у садивному матеріалі лісівники заготовляють лісове насіння відповідно до встановлених норм. Переважна частка, звичайно, належить насінню основної лісотвірної породи подільських дібров – дубу звичайному.

Проте, поправляє Олександр Васильович, турбуючись про корисне, лісівники не забувають й про прекрасне. Про новорічні ялинки. У всіх лісництвах буде створено до двох гектарів плантацій для насаджень ялинок.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*