Любителям справжніх ялинок присвячується

Розвінчуємо міф про доцільність штучних ялинок на новорічні свята. Окрім вигоди самим покупцям несправжні ялинки ніякої користі для природи, як стверджують фахівці, не приносять.

А от спеціально вирощена новорічна красуня екологічно безпечна, дає прибуток лісовим підприємствам для розвитку, та й, купивши у горщику, її ще й можна висадити в природу.

Ліс – відновлювальний ресурс і ялинки, які вирощуються на спеціальних плантаціях, роблять свій внесок в очищення повітря і його насичення киснем. Виробництво ж однієї пластикової ялинки приносить шкоди більше, ніж загибель кількох справжніх дерев. На її виготовлення витрачається багато природних ресурсів. А вуглецевий слід від двометрової штучної ялинки становитиме близько 40 кілограмів парникових газів.

Лісівники головні атрибути новорічних свят вирощують на спеціально відведених для цього плантаціях. Ялинки для реалізації також заготовляють під час рубок догляду за лісом. Такі способи мінімізують шкоду для навколишнього середовища. На плантаціях вирубують ялинки, а на їхнє місце саджають нові, щоб через кілька років знову “зібрати врожай”. Навіть той короткий час, поки ялина росте, вже благотворно впливає на екологію. 

Крім того хвойний аромат не лише приємний, а й корисний: шпилькові дерева виділяють в повітря ефірні олії, які мають бактерицидну дію і використовуються для профілактики респіраторних захворювань та дезінфекції. 

Після свят, якщо спалити ялинку, викидів в атмосферу буде менше, а подрібнена в тріску і розсипана по саду вона стане добривом. Крім того, чи не в усіх містах відкриваються спеціальні пункти прийому живих ялинок на переробку.

А от чи готові лісівники Хмельниччини до новорічних свят, розповів
МИКОЛА ВАСИЛИШИН – інженер з лісових культур Хмельницького лісомисливського господарства. Приємного перегляду.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*