«Лідирують» зайці: лісівники Хмельниччини порахували диких тварин у мисливських угіддях

На Хмельниччині завершили «зимовий перепис» тварин у мисливських угіддях усіх користувачів.

На території підприємств Хмельницького ОУЛМГ всього зафіксовано 2084 копитних. З них -1683 козуль, 337 – кабанів, 61 лось. Також лісівники нарахували 5182 хутрових звіра. Найбільше зайця – 2019 особин, 1256 білок, 453 бобра, 402 куниці лісові, 266 тхорів чорних, 285 ондатр, 152 лисиці, 136 сірих куріпок. Також в угіддях є норки, видри, куниці, вовки, рябчики.

Усього по Хмельницькій області зафіксовано 6528 копитних та 83073 хутрових звірів. Найбільше – зайця (43704), сірих куріпок, ондатри, борсуків, козуль.

За даними обліку, порівняно з минулим роком в області спостерігається ріст чисельності основних видів копитних тварин. Аби зберегти популяції диких звірів, взимку лісівники підгодовують їх: розкладають сіно, кормові віники, висипають зерно в усіх лісових угіддях підприємств.

Цього року лісівники очікують на збільшення поголів’я оленів. Адже минулоріч у Шепетівському лісгоспі придбали шість благородних оленів – одного самця і п’ять самок. Вони утримуються у вольєрі на площі майже 8 гектарів. Згодом, коли народиться молодняк і кількість оленів зросте – їх випускатимуть у ліс.

Облік диких тварин – не самоціль. На основі його результатів  визначаються та затверджуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2022 року. Отримані дані забезпечать раціональне та невиснажливе використання державного мисливського фонду.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*