Лісова пожежа за декілька хвилин може знищити десятки гектарів зелених масивів. З настанням сухої сонячної погоди населення частіше відвідує лісові масиви, а внаслідок такого відпочинку через необережне поводження з вогнем чи звичайну недбалість може виникнути пожежа. Тому першочерговим завданням лісівників у літню пору року є профілактика та недопущення виникнення лісових пожеж.
Для локалізації й оперативної боротьби з лісовими пожежами підприємство має 4 пожежні автомобілі та 2 одиниці техніки, пристосовані для підвозу та гасіння лісових пожеж. Усі лісництва забезпечені мотопомпами. У Михельському та Плужнянському лісництвах встановлені цистерни ємністю 30 м3 для забору води. Постійно проводиться догляд за технікою, обладнанням, пожежними пунктами. Щороку оновлюється склад протипожежного інвентаря.
Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах створена мережа з 10 пожежно-спостережних пунктів, у тому числі діють 4 спостережні вежі, 3 з яких обладнанні системами відеоспостереження за лісом. Також здійснюються рейди та патрулювання в лісових масивах працівниками лісової охорони з метою своєчасного виявлення пожеж, порушників правил пожежної безпеки та притягнення їх до відповідальності. З початку року проведено 45 рейдів, не виявлено жодного випадку лісових пожеж.
Для запобігання пожежам створюють мінералізовані смуги та протипожежні розриви, постійно забезпечується догляд за ними. За 5 місяців поточного року створено мінералізовані смуги протяжністю 76 км, на відстані 89 км проведено догляди вздовж доріг та полів
Крім того, працівники лісової охорони постійно проходять практичні та теоретичні навчання з питань пожежної безпеки , проводяться протипожежні інструктажі.
Враховуючи, що основною причиною загорянь у лісі є антропогенний фактор, лісівники активно ведуть роз’яснювальну роботу серед населення на пожежну тематику. Уздовж доріг та місць відпочинку встановлено бігборди, аншлаги, інформаційні стенди. У місцях масового відпочинку населення розповсюджуються листівки та пам’ятки на протипожежну тематику, працівники лісової галузі читають лекції в школах. В районних та обласних засобах масової інформації постійно висвітлюється інформація про небезпеку лісових загорянь та правила поведінки у лісі.
Прес-служба Ізяславського лісгоспу.