У лісівників Хмельниччини: Лісовпорядкування – основа науково обгрунтованого ведення лісового господарства

Лісовпорядкування вимагає проведення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення ефективності організації та науково обгрунтованого ведення лісового господарства. Воно також передбачає планування заходів з охорони і захисту лісу та його раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів.

У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася перша лісовпорядна нарада, на якій обговорено питання, пов’язані з проведенням польових лісовпорядних робіт при базовому лісовпорядкуванні державних лісогосподарських підприємств, у тому числі земельні, екологічні та соціально-економічні проблемні питання лісової галузі в різних регіонах нашої області.

У важливому заході взяли участь керівники лісогосподарських підприємств та спеціалісти, які безпосередньо опікуються цими питаннями, керівництво та очільники підрозділів ВО «Укрдержліспроект», представники департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації і відділу головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області, директори національних парків, що розташовані на Хмельниччині, директор ДСЛП «Вінницялісозахист».

Відкриваючи нараду, начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С. Пешко наголосив, що головним завданням лісівників є вирощування високопродуктивних, екологічно стійких насаджень. У цьому напрямку ведеться вся необхідна робота колективів лісогосподарських підприємств. Вона постійно вдосконалюється, вишукуються нові методи для вчасного і якісного догляду за насадженнями. Однак постійно відбуваються зміни в деревостанах у міру їх зростання, зміни в екологічних та природних умовах. Це потребує спостереження та ведення системного аналізу за процесами та в обліку лісового фонду. Саме цим питанням буде присвячене наступне лісовпорядкування. Виступаючий закликав усіх до плідної співпраці та конструктивної роботи.

Заступник генерального директора ВО «Укрдержліспроект» В.П. Гульчак проінформував про стан ведення лісогосподарських робіт за період із 2011 року. Він відзначив , що породний склад насаджень у лісах Хмельницького ОУЛМГ поліпшився, загальний запас деревини за дев’ять років зріс на 15 відсотків, а стиглих лісів збільшився на 3,7 відсотка. На землях держлісфонду зросла площа лісів природно-заповідного фонду та рекреаційних лісів. Разом з тим процес зміни клімату вплинув на стан лісових насаджень. Площа всихаючих насаджень зросла на 14 тисяч гектарів, у тому числі соснових – на 8,5 тисячі гектарів, ясенових – на 1,5 тисячі гектарів. Негативно реагують на зміни клімату й інші породи дерев. За інформацією виступаючого, всі підприємства облуправління уклали договори на проведення лісовпорядних робіт. Звернуто увагу на проблеми, що виникають під час лісовпорядкування.

Директор ДСЛП «Вінницялісозахист» В.В. Чудак проінформував про стан боротьби із шкідниками й хворобами та про виконання заходів із поліпшення санітарного стану лісів.

Перед учасниками наради виступив заступник директора департаменту екології і природних ресурсів Р.А. Якубаш.

Учасники наради прийняли протокол лісовпорядної наради й ухвалили провести в 2020 році польові лісовпорядні роботи спеціалістами ВО «Укрдержліспроект» на площі 193, 5 тисячі гектарів.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.
IMG_0037

IMG_0004

IMG_0007

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*