Лісокультурні підсумки року вагомі

З початку жовтня по перші числа листопада в Новоушицькому лісовому господарстві тривала осіння інвентаризація лісових культур, посівів та плантацій. Вона здійснювалася в усіх підрозділах підприємства, але у деяких є суттєві особливості, пов’язані із вирощуванням посадкового матеріалу як лісових, так і декоративних порід. Адже підрахунок живців у теплицях, сіянців у лісових розсадниках, шкілок та плантацій є досить кропіткою та затратною працею.

У Новоушицькому лісгоспі є базовий лісовий розсадник, декоративно-квітковий розсадник та тимчасовий лісовий розсадник, у яких вирощуються сіянці чотирнадцяти лісових порід та понад п’ятдесят видів і форм декоративних порід.

У 2019 році вирощено 292 тисячі сіянців лісових порід, із них стандартних – 166 тисяч шт. Укорінених живців вирощено понад 74 тисячі, з них стандартних на продаж та посадку плантацій – майже 59,5 тисячі штук.

Середня приживлюваність лісових культур вирощування становить 87,2 відсотка, з них вирощено першого класу якості 2,7 га, другого класу – 13 га і третього класу – 3,5 га. Всього ж середня приживлюваність лісових культур за перші три роки складає 85,3 відсотка, з них вирощено першого класу якості 13,2 га, другого класу – 33,5 га і третього класу – 4,4 га.

Цьогоріч по держлісфонду переведено в покриту лісом площу 18,5 га лісових культур, з них 0,6 га – культури із головною породою модрина європейська, інші 17,9 га – по головній породі дуб звичайний. Першим класом якості переведено 5 га, другим – 11,9 га і третім класом – 1,6 га.

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство

2 3 4 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*