Лісівники й школярі беруть участь у акції разом

Посадити деревце, обгородити мурашник, прибрати у лісі сміття, заготовити корм для диких звірів… До природоохоронної  справи  потрібно залучати змалечку, чим раніше діти зрозуміють, що братів наших менших потрібно нагодувати, а посаджене деревце поливати, тим краще. І доводити це потрібно не голослівно, не теоретично, а практично, разом з дітьми. І лісівники ДП «Летичівський лісгосп» так і роблять.

Незважаючи на пору року, поспішають у навчальні заклади до школярів, адже спільна справа знайдеться, як в сонячну днину, так і в зимову.    Акція «Нагодуй птахів взимку» стартувала із Летичівської ЗОШ №3. До акції готувалися і в лісгоспі,  і в школі. На дільниці переробки деревини виготовили годівнички, виготовили їх і декотрі школярі. Хто татуся просив, хто з дідусем робив, але серед однокласників хвалився, що виготовив сам. А от корм для птахів принесли усі: і пшеницю з ячменем, і шматочки сала, і нарізаний хліб…

Учні 1 – 4 класів з учителями А.А.Станіслав, В.Ф.Савіцькою, І.М.Горбатюк, О.В.Ліповуз і разом з лісівниками спочатку підготували годівнички (закріпили шнурівками, наклали корм), потім підвішали їх на дерева. Дітям все було цікаво до найменших дрібничок, дорослі дозволяли їм робити все самим, лише під їхнім наглядом.  Годівнички розвішали на декоративні дерева  перед входом у навчальний заклад і у фруктовому саду.

Поспілкувався з лісівниками і подякував за співпрацю директор А.О.Білоконь.

***    Наступного дня годівнички із Летичівського цеху переробки деревини розвішували у фруктовому саду Ставницької ЗОШ, філії Меджибізького ліцею. В.С.Рівна, Т.С.Закорчевна, В.В.Шимків, С.С.Блонська разом із учнями 1 – 5 класів та лісівниками спілкувалися на природоохоронну тему. . Були серед діток старші, тому головний лісничий підприємства О.В.Штойко запитував школярів про важливість догляду взимку за птахами і дикими звірами. Діти цікавилися у лісівників: де і як зимують у лісі тварини й обіцяли щоранку поповнювати кормом годівнички.

***    А от до акції «Нагодуй птахів взимку» у Вовковинецькому загальноосвітньому закладі долучився і новообраний голова територіальної громади С.В.   Вовковинський. Сергій Володимирович говорив, що саме його прізвище зобов’язує бути всюди. А тут така нагода: і в школі побувати, і з лісівниками поспілкуватися.

Лісівники приїхали до школярів із своїми годівничками, а діти вийшли із школи похизуватися своїми. Виготовляли їх і розфарбовували кожен на свій розсуд, навіть новорічних прикрас додали.Директор школи І.В.Мульська, учителька О.В.Мерзенюк разом з дітками молодших класів розкладали корм у годівниці, старші діти просили лісівників підняти їх, щоб їх годівниці висіли вище. Разом з донькою Олею лісничий Вовковинецького лісництва Володимир Бортняк теж  брав участь в акції, в школі навчаються його діти і все, що організовують там, стосується і його.

Діти побігли у приміщення, а голова ОТГ, директор з педагогами, лісівники обговорювали план озеленення як території 3 4 6 7 5 1 2школи, так і Вовковинець.

Акція «Нагодуй птахів взимку» триває. Лісівники розвішують годівнички в інших навчальних закладах Летичівщини.    В акції беруть участь: головний лісничий О.В.Штойко, провідний інженер лісових культур П.С.Тарнавський, мисливствознавець Д.Д.Гуцалюк.

Пресслужба Летичівського лісгоспу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*