Лісівники Кам’янеччини дбають про навчання й виховання юних лісівників

Навчання вихованців учнівських лісництв – важлива спільна справа лісівників і педагогів Кам’янеччини. Вони прищеплюють дітям почуття любові до природи рідного краю, поширюють знання про ліс, здійснюють профорієнтацію школярів на лісогосподарські професії. Ці та інші завдання реалізуються в контексті лісової педагогіки під час проведення навчальних занять на базі лісогосподарських підприємств та закладів освіти.

Для проведення лісівничих заходів і урочистих презентацій на учнівських лінійках у закладах загальної середньої та позашкільної освіти лісівники краю придбали для учнів і педагогів книги навчального, навчально-методичного, довідкового та науково-популярного змісту на лісівничу й природоохоронну тематику. Це – «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини», «Ліси Хмельниччини», «Рослинний світ. Вивчаємо та досліджуємо», «Енциклопедія про тварин», «Велика книга відповідей чомучкам», «Заповідні перлини Хмельниччини» та ін.

З нагоди новорічно-різдвяних свят комплект такої навчальної літератури отримали від державного підприємства «Кам’янець-Подільське лісове господарство» юні лісівники учнівського лісництва Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівники – лісничий О.В. Кліщинський, та вчитель основ здоров’я.. С.Д. Будник.

Особливе місце серед цих книг посідає авторський посібник «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини» – перше в системі загальної середньої і позашкільної освіти України видання такого рівня змістовності, насичення навчальним та методичним матеріалом на лісознавчу й природоохоронну тематику в контексті реалізації ідей і завдань лісової педагогіки.

До речі, шефи-лісівники здавна дбають про це учнівське лісництво – одне із найстаріших на Хмельниччині. Спільно з педагогами й своїми вихованцями місцеві лісівники озеленили школу, виготовили для підопічних комплект інформаційних стендів на лісівничу тематику, подбали про створення належних умов для навчання учнів лісівничої справи у школі та у спеціально обладнаному кабінеті лісознавства в адмінкорпусі підприємства.

Крім цього, керівники Кадиєвецького учнівського лісництва використовують для навчання й літературу на природничу тематику місцевих науковців та педагогів-натуралістів за сприяння й науково-методичної підтримки Національної академії педагогічних наук України, фінансової підтримки Хмельницької обласної ради та облдержадміністрації. Серед них -«Річки Хмельниччини», «Риби, земноводні, плазуни і звірі Хмельниччини», «Птахи Хмельниччини», «Довідник юнната», «Юннати Хмельниччини», «Натуралісти України», «Орнітофауна Хмельницької області», «Гриби Хмельниччини», «В гармонії з природою», «Екологічна освіта на Хмельниччині», «Екологічне виховання учнів у процесі дослідницької роботи», «Природа Малополіського Погориння», «Червона книга України: рослини Хмельниччини», «Флора Хмельниччини» та ін.

Поряд з цими книгами, є ще ряд інших книг у цифровому форматі в електронній бібліотеці Хмельницького ОЕНЦУМ, до яких школярі, керівники учнівських лісництв і гуртків юних лісівників також мають вільний доступ і знаходять потрібне за посиланням: http://hoencum.km.ua/?page_id=5.

Завершується підготовка до друку інформаційно-довідкового видання для закладів освіти і лісівників краю «Енциклопедія лісового господарства Хмельниччини» та навчального посібника «Фауна Хмельниччини».

Забезпечення закладів освіти краю навчальною літературою на природоохоронну й лісівничу тематику відбувається безоплатно, а друкування й придбання тиражу їх примірників здійснюється за рахунок бюджетних коштів, які з року у рік постійно виділяють для цього обласна рада та обласна державна адміністрація. Не залишаються осторонь і державні лісогосподарські підприємства краю, які також закупляють і передають закладам освіти тематичну літературу для навчання учнів і вихованців учнівських лісництв.

Сподіваємось, що ця спільна важлива справа, яку роблять лісівники разом з освітянами, сприятиме вихованню нових поколінь висококваліфікованих лісівників, збереженню й примноженню лісових багатств рідного краю.

 

За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ.

 

Кадиїв. юні лісівн. Фото Кадиїв. юних лісівн.1 Фото Кадиїв. юних лісівн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*