Лісівники та рятувальники Хмельниччини вдосконалювали навички з гасіння лісових пожеж

Численні пожежі у природних екосистемах щороку завдають значної шкоди, в першу чергу навколишньому середовищу та громадянам. Аби зменшити невтішну статистику, особливо під час пожежонебезпечного періоду, лісівники Хмельниччини спільно з фахівцями Державної служби надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області та інші лісокористувачі вдосконалювали навички з гасіння лісових пожеж.

Так, на виконання протоколу селекторної наради Міндовкілля від 02.04.2021 року з питань пожежонебезпечного періоду 2021 року, рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та доручення Державного агентства лісових ресурсів України, 12 квітня під керівництвом обласної державної адміністрації в Михельському лісництві, що на території Ізяславської міської об’єднаної територіальної громади Шепетівського району, надзвичайники разом із лісівниками та службами взаємодії провели тактико-спеціальне навчання з ліквідації умовної лісової пожежі. Участь у навчаннях взяли лісівники та надзвичайники Хмельниччини, а також вогнеборці добровільних пожежних дружин лісництва та пенітенціарної служби району.

За тактичним задумом, внаслідок необережного поводження з вогнем відпочивальників на території лісового масиву виникла низова пожежа. Через сильний поривчастий вітер пожежа набрала загрозливих масштабів та могла перейти у верхову. Гасити загоряння екстрені служби тренувалися різними методами – за допомогою ранцевих обприскувачів, трактора з плугом для оборювання крайки лісової пожежі та новітнього пожежно-рятувального автомобіля. У результаті спільних заходів пожежу вдалося швидко локалізувати та ліквідувати.

Такі навчання покликані підвищити спроможність підрозділів лісових господарств та ДСНС до реагування на пожежі в лісових масивах і посилити взаємодію між оперативними службами.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*