Лісівники Хмельниччини готуються до виконання програми «Масштабне залісення України»

Сьогодні, 7 липня в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління  Петра Пешка відбулася виробнича нарада за участю директорів державних лісогосподарських підприємств.

На початку засідання перший заступник начальника управління Павло Золотий  проінформував про завдання, які поставлено перед галуззю   на черговій колегії Держлісагентства згідно з Указом президента України № 228/2021 від 7 червня 2021 року «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Оскільки за десять років планується створити мільйон гектарів нових лісів у державі, то потрібно докласти максимум зусиль для виконання цього амбітного завдання. Необхідно проаналізувати по кожному підприємству обсяг лісокультурного фонду, який треба залісити, заплановані площі зрубів на наступні три роки, де будуть  створені лісові культури, запланувати збільшення кількості збору лісового насіння  та вирощування садивного матеріалу.

 Окремим дорученням Держлісагентства поставлено завдання керівникам територіальних органів  ініціювати перед обласними радами та обласними державними адміністраціями питання щодо необхідності розробки та затвердження  програм «Масштабне залісення області» терміном на десять років із залученням коштів екологічного фонду області.

Також колегія лісового відомства зобов’язала лісівників  посилити роботу з  виявлення й викорінення лісопорушень.  Кожне підприємство повинно розробити власний план підняття ефективності ведення мисливського господарства. Слід звернути увагу на синхронність ведення бухгалтерського обліку та обліку деревини.

 На нараді в управлінні обговорено основні напрямки діяльності лісогосподарських підприємств   для  виконання Указу Президента України  «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів», яким започатковано реалізацію державної цільової програми «Масштабне залісення України».  

У зв’язку з цим, як наголосив перший заступник начальника управління Павло Золотий, лісогосподарським підприємствам області необхідно на перспективу спланувати вдвічі більший обсяг збору насіння деревних порід, вдвічі наростити вирощування посадкового матеріалу. Слід налагодити тіснішу співпрацю з об’єднаними територіальними громадами,  які є розпорядниками землі і від яких  значною мірою залежить виділення й оформлення земель під заліснення.

На нараді розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Кращим працівникам лісогосподарських підприємств і апарату управління  вручено грамоти та оголошено подяки за сумлінну працю.

Преслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*