Лісівники Хмельниччини завершили перше півріччя успішно

   Сьогодні, 5 серпня відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства за участю директорів і головних інженерів лісогосподарських підприємств, фахівців управління.

   Начальник управління Петро Пешко проінформував про хід  липневої колегії Держлісагентства й зосередив увагу на тих завданнях, які поставило перед лісівниками керівництво галузі. Треба підвищити ефективність господарювання й рентабельність виробництва, раціональніше використовувати деревину. Слід мобілізувати зусилля на виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 року «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів».

  Як зазначив П.С. Пешко, на колегії відомства високо оцінено роботу лісівників Хмельниччини в першому півріччі, які з основних показників мають найкращі результати в галузі.  Очільник управління подякував колективам підприємств за наполегливу працю -та закликав й надалі високо тримати планку, збільшувати  реалізацію продукції, рентабельність виробництва, зарплату. У виконанні програми «Масштабне залісення України»  державні лісогосподарські підприємства Хмельниччини повинні тісно співпрацювати з усіма органами самоврядування та з територіальними громадами у вишукуванні земель під залісення.

  А те, що лісогосподарські підприємства Хмельниччини рішуче націлені на  досягнення ще вагоміших результатів праці, засвідчила  робота колегії управління, яка проходила в дусі вимогливості й у конструктивному руслі.

   З доповіддю  про використання лісосировинних ресурсів підприємствами, діяльність яких координується обласним управлінням, виступив заступник начальника управління Юрій Безноско. Він детально проаналізував у розрізі кожного підприємства заготівлю лісоматеріалів круглих у сортиментній структурі як від усіх рубок, так і від рубок головного користування, ціну знеособленого кубометра за класами якості, залишки лісопродукції. Виступаючий також детально зупинився на основних показниках роботи деревообробних підрозділів.

   Під час обговорення, в якому взяли участь керівники управління, директори й головні інженери підприємств,  вівся пошук шляхів підвищення виходу  високоцінних сортиментів деревини й зростання рентабельності виробництва.

   Колегія прийняла відповідне рішення, яким поставлено низку завдань:

   -необхідно провести аналіз ефективності використання лісосировинних ресурсів у структурних підрозділах та  розглянути зазначене питання на  черговій технічній нараді підприємства;

   -посилити контроль за виходом лісоматеріалів круглих;

   – проаналізувати виконання сортиментного плану заготівлі деревини на рубках головного користування та до 25 серпня 2021 року внести до нього відповідні зміни;

   – провести  позачергові навчання спеціалістів, які здійснюють приймання й відпуск лісоматеріалів щодо застосування нормативних документів з класифікації лісоматеріалів круглих;

…-забезпечити внесення державними лісогосподарськими підприємствами інформації про переробку деревини та випуск продукції з неї до системи електронного обліку деревини;

   -рекомендувати підвідомчим підприємствам здійснювати продаж пиломатеріалів на конкурсних засадах шляхом проведення електронних аукціонів.

  Про підсумки господарсько-фінансової діяльності за перше півріччя 2021 проінформував  заступник начальника управління Олександр Семенець. Зазначалося, що підприємства управління створили лісові культури на зрубах на площі 495 гектарів, ще 155 гектарів – шляхом природного поновлення та  18 гектарів культур захисного лісорозведення. Значні обсяги робіт виконано з догляду та формування лісових насаджень. У лісах підвідомчих підприємств проведено винищувальні заходи боротьби з шкідниками лісу на площі 3121 гектар та лісопатологічні обстеження у насадженнях на площі 23456 гектарів. На ведення всього комплексу лісогосподарських робіт лісгоспи використали  181,5  мільйона гривень власних коштів.

   Ліквідної деревини заготовлено 263,4 тисячі кубометра. Передано в переробку 21,7 тисячі кубометрів деревини, з якої випущено продукції на суму 52,4 мільйона гривень. Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) склав 471,7 мільйона гривень – на 38,4 відсотка більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

   Середньомісячна зарплата штатного працівника склала  майже 23,1 тисячі гривень і є однією з найвищих у лісовій галузі держави.

   Чистий фінансовий результат становить 20,8 мільйона гривень – на 11,4 мільйона гривень більше, ніж за шість місяців 2020 року. Всі підприємства прибуткові.

   За перше півріччя 2021 року підвідомчі підприємства управління сплатили 196,4 мільйона гривень податків і зборів:

  • до державного бюджету – 96,5 млн. грн.;

     до місцевих бюджетів – 56,8 млн. грн.;

          – єдиного соціального внеску – 43,1 млн. грн.

    Про ведення  бухгалтерського обліку на державних лісогосподарських підприємствах доповіла начальник відділу бухгалтерського обліку та економічного аналізу-головний бухгалтер Людмила Роля.

   На колегії розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Так, перший заступник начальника управління Павло Золотий наголосив на необхідності вчасного і якісного проведення механізованих доглядів за культурами з допомогою мульчера, постійних патрулювань у лісових масивах та на водоймах у зв’язку з відкриттям сезону полювання. Виступаючий закликав до  безумовного виконання Указу Президента України «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів»  Робота повинна бути спрямована на вишукування ділянок для залісення та на збільшення вирощування посадкового матеріалу для цієї мети.

   Із зростанням  потреб населення у відпочинку необхідно розширити в кожному підприємстві мережу рекреаційних пунктів.

   Голова галузевого обкому профспілки Віталій Лісовий запропонував приділяти більше уваги  вшануванню ветеранів галузі, допомагати їм  матеріально.

   Практична частина колегії проходила в Хмельницькому ЛМГ, де безпосередньо на ділянці лісу тестували роботу першої машини для посадки лісу сіянцями із закритою кореневою системою, яку сконструювало ТОВ «Красилівагромаш» за ініціативи лісівників  області.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*